Menu English

Ptáte se na podmínky návštěvy u nás? Dle aktuálního nařízení vlády. Při vstupu do sálu digitária budete požádáni o předložení QR kódu či jiného dokumentu o očkování, čerstvém otestování nebo o prodělání. Výjimkou jsou děti do 12 let. Všichni se ale musí během projekce chránit respirátorem (do 12 let rouškou). Děkujeme za pochopení.

Žereme vesmír!

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka okolí a interiéru naší hvězdárny.

Rozhledna

Aktuální pohled na okolí hvězdárny nabízí naše elektronická rozhledna.

Meteostanice

Jednoduchá meteorologická stanice měří každých pět minut aktuální stav na Kraví hoře.

Jak dýchá město

Na střeše naší hvězdárny probíhá měření koncentrace a toků CO2 ve spolupráci s CzechGlobe – Centrem výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Toto měření nám podává informaci o výměně tohoto plynu mezi městem a atmosférou.

Internetový kurz základů astronomie

S prvními kroky po hvězdné obloze vám pomůže kurz, který vytvořili pracovníci Hvězdárny a planetária Brno. Připraveny jsou informace o dění na nebi, návody na pozorování noční i denní oblohy či odpovědi na nejrůznější zapeklité otázky. Tvoří jej 92 kapitol, doplněných několika stovkami krásných ilustrací a infografik, stejně jako praktickými úlohami a otázkami. Co je asi nejdůležitější, kurzisté se mohou s prosbou o pomoc kdykoli obrátit na odborníka – astronoma. Všichni absolventi také obdrží certifikát skutečného znalce oblohy.

Astronomická mapa ČR

Víte, jaká hvězdárna, sluneční hodiny či třeba působiště slavného astronoma se nachází ve Vašem blízkém okolí?

Youtube kanál

Náš Youtube kanál, obsahující aktuální archiv našich přednášek.

Česká asociace science center