Menu English

Meteostanice

Tato stránka je provozována ve spolupráci s Ústavem teoretické fyziky a astrofyziky PřF MU. Meteorologická stanice měří každých 5 minut aktuální stav ovzduší na Kraví hoře. Upozorňujeme, že veškeré údaje jsou pouze orientační. Hvězdárna a planetárium Brno nenese žádnou odpovědnost za správnost údajů či jejich interpretaci.

Poslední měření:

14. června 2024 16:59 (před 1 minutou)


Teplota: 21.7 °C
Pocitová teplota: 21.7 °C
Vlhkost: 54 %
Rychlost větru: 0 m/s
Tlak přepočtený na hladinu moře: 1018 hPa


Co měříme?

Grafický výstup z meteostanice: Na této stránce si můžete jednotlivé veličiny zobrazit také formou grafu. Stačí v jednoduchém menu pod grafem kliknout na veličinu a dále zvolit příslušný den, týden či měsíc. V případě měsíčního přehledu si také můžete vybrat, zda chcete pro dané období zobrazit maximum, minimum či průměr (což je užitečné zejména pro teplotu). Průměr je počítán jako tzv. pravý průměr, tj. přes všechna měření v průběhu dne.

Pro účely automatického zpracování jsou aktuální data k dispozici v textové podobě. Popis textového formátu viz zde. Pozor: Ke dni 30. ledna 2020 došlo ke změně adresy a formátu textového souboru. Vytvoříte-li např. zajímavou aplikaci do mobilního zařízení či plug-in do prohlížeče, můžete ji zde propagovat – prosím kontaktujte nás!

Všechny tyto údaje vám mohou pomoci při rozhodování, zda se k nám vydat či nikoli. Pokud totiž prší (a nebo je úplně zataženo – to si ověříte pohledem na snímky z rozhledny), rozhodně našimi dalekohledy na obloze nic neuvidíte. Na druhou stranu k nám ale můžete přijít i na představení pod umělou oblohou, která jsou zcela nezávislá na stavu počasí.