Menu English

Lucie: tajemství padajících hvězd

Jak to, že na nás padají hvězdy?
Padají na nás skutečně?
Pokud ano, mohou se trefit i do nás?

Odpovědi na tyto otázky budou hledat Lucie, James a Vladimír – tři odvážní přátelé, kteří se nebojí nastoupit do vlastnoručně postavené rakety a podniknou bláznivé dobrodružství na Měsíc, mezi planetky a komety.

  • vhodné pro děti od 5 let
  • délka představení 50 minut
  • představení v sále digitária

Lucie: Tajemství padajících hvězd je nové 3D představení Hvězdárny a planetária Brno. Navštívit jej můžete se svými ratolestmi vždy o víkendu. Přesné termíny projekcí a možnost koupit si vstupenku z pohodlí svého domova nabízí stránky www.hvezdarna.cz

A co všechno zažijete? Lední medvěd Vladimír a tučňák James nejdříve podniknou vesmírnou cestu na palubě rakety Polaris, aby přišli na zoubek polární záři. Jako na potvoru je ale zasáhne meteorit, takže zcela neplánovaně havarují na úpatí staré pyramidy, kde se potkají s Lucií, všetečným kolibříkem.


…trailer na youtube…

Právě Lucii ale vrtá hlavou legenda vysekaná v kameni o světlech na nebesích. Všem třem nezbývá, než se nalodit na opravenou raketu Polaris a vydat se nejdříve na Měsíc, pak do oblasti mezi Marsem a Jupiterem, kde se pohybuje celá řada malých planetek, aby nakonec přistáli na povrchu jedné z komet. Hypotézy, pozorování a analýzy jim umožní najít odpovědi na všechny otázky a samozřejmě se vrátit zpět na Zemi.

Poněkud ztřeštěná podívaná pochází z dílny planetária St. Etienne. Namluvil Richard Genzer, Michal Suchánek a Klára Šumanová. Součástí představení je prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí. Tak na co čekáte? Klikněte na www.hvezdarna.cz a rychle chyťte místo v raketě Polaris!