Menu English

Život stromů

Život stromů

Hvězdárna uvádí úžasné dobrodružství malých broučků, kteří se spolu s dětskými diváky brněnského planetária vydají za jednou z velkých záhad přírody.

http://vstupenky.hvezdarna.cz/hvezdarna-a-planetarium-brno/myprofile/list/titledetail/5126-pristi-zastavka-vesmir

Hvězdárna a planetárium Brno se snaží uvádět představení na pomezí mnoha přírodovědných oborů. A nejen to, snažíme se jít ještě dál. Život stromů seznamuje malé diváky s významem stromů. Odkud získávají svoji potravu? Jak rostou? Jak pijí vodu? A jaký mají vliv na život na naší planetě? Otázek, na které odpovíme, však bude ještě mnohem více. Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno

Podívejte se na ukázku z představení na našem Youtube kanálu.

Na nic nečekejte a vydejte se s beruškou Dorotkou a jejím kamarádem, světlušákem Mirkem, na dobrodružnou cestu za poznáním záhadného světa stromů. Animovaný příběh – pohledem drobného hmyzu – představí nejmenším divákům kouzlo mikrokosmu. Dorotka a Mirek spolu s dalšími kamarády připravují školní film o největší záhadě přírody. Navštívíme nejen broučí školu, ale také louku a les. . Ale jinak, než jak jsme zvyklí… Doslova se staneme součástí života stromů. Ostatně, jak dodává Mirek: Musím říct, že ten chlorofyl a ta fotosyntéza mi pěkně rozžhavila lampičku.

Společnost Reef Production, která produkovala toto představení, doprovází každou premiéru vysázením 50 stromů v rámci projektu Plant-for-the-Planet. Cílem je vysadit 1 miliardu stromů, které by absorbovali čtvrtinu člověkem produkovaného oxidu uhličitého. Této iniciativy si samozřejmě velmi vážíme, a proto jsme se rozhodli přidat dalších 50 stromů přímo ve městě Brně. Sázeny budou postupně, ve vhodném období na vhodných místech v průběhu roku. Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno

Projekce v digitálním planetáriu v rozsahu 360 stupňů nabízí intenzivní, velmi poutavé zážitky. Obraz, který vás obklopí, působí snad na všechny smysly diváků. Příběh Život stromů pochází z dílny společnosti Reef Production, předního tvůrce pořadů pro digitální planetária. Animace, modely zvířátek, ale také práce se zvukem v prostoru pod obří polokulovitou projekční plochou, se řadí mezi ty nejlepší produkce na světě. České znění pořadu namluvili herci Městského divadla Brno.

Součástí představení je prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí a také povídání o ročních obdobích doprovázené – opět – jedinečnými animacemi. Představení Život stromů uvádí Hvězdárna a planetárium Brno po celý říjen a listopad vždy o víkendu.

sc01_sh01__1920x1080__0250

sc02_sh09__1920x1080__1212

sc06_sh22__1920x1080__7073

sc06_sh03__1920x1080__1485

sc20_sh01__1920x1080__0994