Menu English

Jsme v provozu! Ptáte se na podmínky návštěvy? Při vstupu do sálu digitária budete požádáni o předložení QR kódu či jiného dokumentu o očkování nebo o prodělání. Výjimkou jsou děti do 12 let, ty nepotřebují žádný test. Ve věku od 12 do 18 let akceptujeme test. Všichni se musí během projekce chránit respirátorem (do 12 let rouškou). Školní výpravy mají jiný režim. Moc děkujeme za pochopení.

Bouřící Slunce: Čeká nás globální katastrofa?

V úterý 29. května 2012 se na Hvězdárně a planetáriu Brno uskuteční přednáška prof. Mgr. Michala Švandy, Ph.D. z Astronomického ústavu Akademie věd České republiky na téma Bouřící Slunce: Čeká nás globální katastrofa?

Sdělovací prostředky nás zahlcují apokalyptickými scénáři souvisejícími se zvyšující se sluneční aktivitou. Některé ze scénářů konce světa v prosinci letošního roku najisto počítají se sluneční erupcí dosud neviděné síly, která uvrhne lidstvo zpět div ne do doby kamenné. Jsou tyto scénáře založeny na reálném základě? Má zvýšená sluneční činnost vliv na život člověka? A máme se zvýšené sluneční aktivity bát? Hledejme odpovědi alespoň na některé otázky složitých vztahů Slunce-Země.

Vystoupení Michala Švandy uzavře přednáškový cyklus 1. pololetí roku 2012.  Za toto období Hvězdárna a planetárium Brno zorganizovala celkem 17 nejrůznějších přednášek, na které zavítalo bezmála tisíc vědychtivých návštěvníků. Z většiny z nich vznikly audio a video záznamy volně přístupné na www stránkách www.hvezdarna.cz