Menu English

Jarňáky budou nesmírně vesmírně dlouhé!

Kam o jarňákách? Když bude sníh, tak na lyže. Když ne, tak někam pod střechu. No a v takovém případě třeba na brněnskou hvězdárnu, která si pro kosmoplavce všeho stáří připravila jak vzrušující, tak poučná představení. Odstartujeme už pololetním volnem v pátek 2. února a budeme pokračovat do 11. února. Po celou dobu si vychutnáte každodenní programy pro děti i dospělé, včetně mimořádných repríz „Pejska a kočičky, kteří poletí ke hvězdám“.

„Věděli jste, že jarní prázdniny letos slaví už sedmdesáté narozeniny,“ ptá se Jiří Dušek, velitel stroje na zázraky a také ředitel Hvězdárny i planetária Brno. „Pokud nás záznamy neklamou, poprvé bylo týdenní volno zavedeno ve školním roce 1953/1954. Shodou náhod, v téže době se rozběhl provoz naší hvězdárny. Nejen proto máme nachystaný dárek v podobě akce – za jedničku z matiky nebo fyziky vstupenka na hvězdárnu zdarma.“

Jste na základce nebo na střední škole? Dostali jste na aktuální pololetní vízo jedničku z matiky nebo fyziky? Pokud ano, za vaši mimořádnou práci a snahu v polovině školního roku pro vás máme malou odměnu. Volnou vstupenku do naší hvězdárny! Získáte ji pouze od pátku 2. února do neděle 4. února 2024 a pouze za podmínky, že se v těchto dnech osobně dostavíte na Kraví horu a paní pokladní ukážete své čerstvé vysvědčení s jedničkou z matiky či fyziky. My vás za to na oplátku odměníme jednou volnou vstupenkou! S ní si pak můžete hvězdárnu, respektive vesmír užít v následujících týdnech či měsících.

Nabídka platí pouze pro prvních tisíc dětí! Uznáváme i slovní hodnocení na vysvědčení. Výzva se vztahuje na vysvědčení z poloviny školního roku 2023/2024 ze základních nebo středních škol.

Ale i když jedničku z matiky nebo fyziky nedostanete, můžete dorazit na některé z našich představení. Hlavní atrakcí těchto prázdnin bude představení Pejsek a kočička letí ke hvězdám, se kterými se vydáte objevovat krásy i záhady vesmíru.

V pohádce Hledání oříškové planety se na vás těší všetečné veverky Nino a Lilli, které jsou ochotné udělat cokoli, aby se dostaly k těm nejlepším lískovým oříškům. Za přispění sovího kamaráda Leona se s veverkami vypravíme na vzrušující cestu mezi planety naší Sluneční soustavy.

Starším kosmoplavcům nabízíme podivuhodnou cestu prostoročasem minulosti, současnosti i budoucnosti. Začneme – kde jinde než na naší nádherné planetě Zemi a dostaneme se Až na konec vesmíru.

Ať už se vás prázdniny týkají či nikoli – u nás si program určitě vyberete. Nezapomeňte si své letenky včas vybrat kliknutím na www.hvezdarna.cz