Menu English

Digitárium na hvězdárně láme rekordy

V sobotu 2. listopadu 2013 Hvězdárna a planetárium Brno otevřela nové digitárium. A za pouhých 14 dní, tedy v sobotu 16. listopadu 2013, již přivítala desetitisícího návštěvníka tohoto výjimečného audiovizuálního zařízení. Je jím malá Anetka z Brna.

„Jednalo se o mimořádně rozsáhlý projekt, který jsme mohli financovat jen díky velké finanční podpoře ministerstva školství. Digitárium je bezesporu velkým přínosem pro další vzdělávání nejenom dětí a mládeže, ale i nás dospělých. Jeho možnosti budeme teprve díky programové nabídce hvězdárny postupně odkrývat. Blahopřeji nejenom malé Anetce, ale také všem, kteří odcházeli z planetária spokojení,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

„Samozřejmě, že jsme očekávali zvýšený zájem veřejnosti, ale realita nás skutečně překvapila. Návštěvnost je třikrát větší, než když jsme před dvěma roky otevírali zrekonstruovanou budovu Hvězdárny a planetária Brno. Desetitisícím návštěvníkem se v sobotu 16. listopadu ve 13.30 na pořadu Kouzelný útes Kaloaka’hina stala malá Anetka z Brna. Mimořádný zájem nás ale zavazuje, neboť už nyní sestavujeme dramaturgický program na celý příští rok 2014,“ řekl Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno.

Výjimečná představení na počátku roku 2014

Hvězdárna a planetárium Brno připravuje na počátek roku 2014 hned tři nové premiéry. S představením NanoKAm se diváci digitária stanou mikronauty, kteří se vydají do podivuhodného světa mikroskopických rozměrů. Na své si přijdou i ti, kteří touží nahlédnout pod pokličku tajemství života. Pořad Buňka! Buňka! Buňka! přesvědčí malé i velké diváky, jak podivuhodné je lidské tělo. A na nový pohádkový příběh se mohou těšit i nejmenší diváci.

Just English

Angličtina je jazykem Isaaca Newtona, Edmonda Halleyho, Williama Herschela, Stephena Hawkinga, Neila Armstronga, bratří Wrightů či Thomase Edisona. Angličtina bude i jazykem Hvězdárny a planetária Brno – vždy poslední čtvrtek v kalendářním měsíci. V 17.30 hodin začne projekce v sále digitária: 30. ledna 2014 uvede Hvězdárna a planetárium Brno představení Astronaut, 27. února představení We are Astronomers a 27. března The Edge of the Universe. Po projekci bude vždy následovat komentovaná prohlídka oblohy anebo pozorování večerního nebe. Vše výhradně v anglickém jazyce.