Menu English

Cestopisné přednášky

Planeta Země samozřejmě patří do vesmíru, takže v naší programové nabídce logicky najdete i cestopisné pořady, které vás zavedou do různých koutů světa. V nejbližší době uvádíme následující přednášky…

Turkmenistán – Tajemná země

3. ledna 2013 v 18.00
Tomáš Petr

Reportáž z druhé nejuzavřenější země světa. Starobylé památky na hedvábné stezce, oázy s jurtami i absurdní projevy totalitární vlády na každém kroku. Jako bonus ukázka z filmu natočeného pro Febio.

Antarktida – Expedice Masarykovy univerzity

10. ledna 2013 v 18.00
Olga Bohuslavová, Kamil Láska

Antarktický kontinent oplývá nebývalou přírodní krásou. Dnes slouží především vědcům jako největší přírodní laboratoř. Čeká nás cesta ledoborcem na ostrov Jamese Rosse, ke dveřím české vědecké stanice Johanna Gregora Mendela. Dozvíte se, co roste a žije na největším odledněném území v oblasti Antarktického poloostrova, a jak vypadá práce českých vědců v extrémních klimatických podmínkách.

Indonésie jak ji neznáte

17. ledna 2013 v 18.00
Milan a Monika Jeglíkovi

Putování unikátní divokou přírodou indonéských ostrovů, jedinečnými deštnými pralesy, a potápění do vod Indopacifiku mezi úchvatné měsíčníky, varany a velryby s průvodci z nejpovolanějších, kteří žijí v Indonésii již 11 let.

Hory a příroda Ugandy

24. ledna 2013 v 18.00
Monika Hrdinová

Afrika zdaleka nejsou jen pouště, stepi a stáda divoké zvěře. V Ugandském pohoří Rwenzori najdeme věčný led a sníh, srážky a mlha jsou na denním pořádku. Po výstupu na vysokou sopku Mont Elgon se prodereme i horskými deštnými pralesy a unikátní afroalpinskou vegetací.