Menu English

Od 26. do 30. července máme pro  veřejnost bohužel zavřeno – koná se u nás Fulldome Festival Brno 2021.

Jak koupit vstupenku na veřejný pořad?

Tištěnou vstupenku získáte na několika místech

Stačí přijít k nám na pokladnu. Kdy máme otevřeno, lehce zjistíte na stránce s programem – www.hvezdarna.cz/program Zdá se vám to k nám daleko? Vstupenku koupíte i v centrálním předprodeji Turistického informačního centra města Brna na ulici Panenská 1, v Labyrintu pod Zelným trhem nebo v Mincmistrovském sklepě na Dominikánském náměstí.

Abychom předešli nedorozumění, připomínáme, že

 • Budete-li si chtít koupit zlevněnkou vstupenku, můžeme vás požádat o předložení dokladu potvrzujícího nárok na slevu.
 • Naše představení začínají včas.
 • Po začátku představení z bezpečnostních důvodů nepouštíme zpozdilé návštěvníky do sálu digitária, exploratoria, planetária či pozorovatelny.

Výhodnější je elektronická vstupenka

Na konkrétní představení si elektronickou vstupenku koupíte prostřednictvím stránek www.hvezdarna.cz/program Výhodou je, že si dopředu vyberete místo a navíc se nezdržíte a půjdete rovnou na představení. Jen s sebou musíte mít vstupenku vytištěnou anebo alespoň v čitelné podobě v tabletu či telefonu.

Abychom předešli nedorozumění

 • Během zaplacení elektronické vstupenky můžete zvolit i zlevněné vstupné, při vstupu do sálu vás ale můžeme požádat o předložení dokladu potvrzujícího nárok na slevu.
 • Elektronickou vstupenku si vždy vytiskněte anebo si alespoň opište číslo u čárového kódu. Předložit ji můžete i v mobilu, ale musí být čitelné datum, čas a vybrané místo.
 • Naše představení začínají včas.
 • Po začátku představení z bezpečnostních důvodů nepouštíme zpozdilé návštěvníky do sálu digitária, exploratoria, planetária či pozorovatelny.

Přijde vás větší skupina?

Máte speciální požadavek? Pak nám prosím zavolejte na 541 32 12 87 nebo napište na e-mail@hvezdarna.cz.

Nezávazné rezervace přijímáme pouze na vzdělávací pořady pro školy, které jsou v kalendáři vyznačeny světle modrou barvou, nápisem ŠKOLNÍ a doplněné tlačítkem REZERVACE. Více informací o vzdělávacích pořadech najdete na stránce www.hvezdarna.cz/skoly

Obchodní podmínky

Nákup a storno tištěných vstupenek

 1. Aktuální program najdete zde www.hvezdarna.cz/program. Pořady pro veřejnost jsou vyznačeny purpurovou barvou a nápisem VEŘEJNÝ. Najedete-li na něj kurzorem, ukáže se vám podrobná anotace k pořadu.
 2. Vstupenky na vybrané představení můžete zakoupit v pokladně Hvězdárny a planetária Brno anebo některých prodejních místech Turistického informačního centra města Brna –  konkrétně Labyrint pod Zelným trhem (Zelný trh 21), Mincmistrovský sklep (vchod z ulice Panenská) anebo Centrální předprodej vstupenek (Panenská 1).
 3. Storno zakoupené vstupenky je možné pouze osobně pouze v pokladně Hvězdárny a planetária Brno nejpozději před začátkem zakoupeného představení. Vstupenku nelze stornovat na prodejních místech Turistického informačního centra města Brna anebo jiných.
 4. Vstupenky zakoupené na koncerty, divadelní vystoupení nebo akce spolupořádané jinými organizacemi nelze vracet ani vyměňovat.

Nákup a storno elektronických vstupenek

 1. Aktuální program najdete zde www.hvezdarna.cz/program. Pořady pro veřejnost jsou vyznačeny purpurovou barvou a nápisem VEŘEJNÝ. Najedete-li na něj kurzorem, ukáže se vám podrobná anotace k pořadu.
 2. Kliknete-li na odkaz VSTUPENKY, otevře se vám ve druhém okně prohlížeče rezervační systém Colosseum.
 3. U pořadů v digitáriu si můžete zvolit konkrétní sedadla, u pořadů uváděných třeba v jiných sálech zvolte pouze množství vstupenek (max. 6 vstupenek).
 4. Nyní klikněte na tlačítko „Pokračovat“. Způsob platby nelze změnit, vstupné je nutné ihned uhradit z vaší platební karty.
 5. Vyplňte požadované údaje. Pokud máte v rezervačním systému svůj účet, stačí se přihlásit.
 6. Máte vybrány všechny elektronické vstupenky? Zaplaťte je kliknutím na „Zaplatit“ a uhraďte celkovou cenu. Bez zaplacení není elektronická vstupenka platná!
 7. Pokud vše proběhlo v pořádku, na vámi zadanou e-mailovou adresu přijde e-mail s elektronickou vstupenkou. Pokud takový e-mail nedorazí, ani do spamové schránky, pravděpodobně se nákup nezdařil.
 8. Storno zakoupené elektronické vstupenky je možné pouze osobně pouze v pokladně Hvězdárny a planetária Brno nejpozději před začátkem zakoupeného představení. Elektronickou vstupenku nelze stornovat na prodejních místech Turistického informačního centra města Brna anebo jiných. Vstupenky zakoupené na koncerty, divadelní vystoupení nebo akce spolupořádané jinými organizacemi nelze vracet ani vyměňovat.

Máte problémy s nákupem vstupenek? Pak nám prosím zavolejte na 541 32 12 87 nebo napište na e-mail@hvezdarna.cz.