Menu English

V pondělí 4. prosince obdrží profesor Miloslav Druckmüller za výsledky světového významu při matematickém zpracování obrazu zatmění Slunce Nušlovu cenu. V 17 hodin promítneme film HELIOS právě o panu profesorovi, vlastní ceremoniál spojený s přednáškou začne v 18 hodin. Přijďte se podívat, vstup zdarma.

Kouzelný útes – Kaluoka’hina

Tohle představení si nemůžete nechat ujít. Hlavním tématem příběhu je na první pohled záhadné spiknutí, které ohrožuje jinak přátelské obyvatele malebného útesu. Je však také poučné, plné humoru s poselstvím, že musíme chránit svět kolem sebe. A navíc je Kouzelný útes pohlazením na duši pro celou rodinu. Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno, velitel stroje na zázraky.

  • vhodné od 5 let
  • délka představení 45 minut
  • představení v sále digitária

Moře a oceány naší planety ukrývají neuvěřitelná tajemství. Jedním z těch nejcennějších je útes  Kaluoka’hina. Pestrobarevní obyvatelé tohoto kouzelného místa vždy žili poklidným a nenápadným životem. Až do okamžiku, kdy došlo k výbuchu nedaleké sopky. Najednou se ocitnuli tváří v tvář velkému nebezpečí! Podaří se vše uvést do pořádku?

To záleží na dvou hrdinech: Jakeovi a Prckovi. Jake je „chladnokrevný hoch“, vlastně chladnokrevný piloun. Většina z útesových rybek k němu s obdivem vzhlíží. Třeba krásná Lily a samozřejmě jeho paranoidní, lehce neurotický kamarád Prcek. I když právě on je spíše zdrojem řady problémů… Poté, co Jake navštíví moudrou Cassandru, je Prcek donucen doprovázet svého jediného skutečného přítele nebezpečným dobrodružstvím, potlačit strach a navštívit na první pohled nebezpečná neznámá místa, která si však také zaslouží ochranu. Jedinou nápovědou, jak zachránit útes Kaluoka’hina, je starodávná legenda vyprávějící o doteku Měsíce. Ale jak se má ryba dotknout Měsíce?

Kouzelný útes: Kaluoka’hina 3D kombinuje vzdělávání s dobrodružným příběhem. Dosud jej zhlédly 3 miliony lidí ve více než 150 planetáriích po celém světě. Tak, jak se téma ochrany mořských útesů stává naléhavější, je i tohle představení, které v České republice uvádíme ve stereoskopické 3D verzi jako první, ještě významnější. Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno, velitel stroje na zázraky.

Představení Kouzelný útes: Kaluoka’hina je z dílny produkční společnosti Softmachine (autor Raúl Erdossy, scénář Peter Popp). Virtuální svět plný úžasných animací překvapí nejen malé diváky. Namluvili herci Městského divadla Brno. Součástí představení je prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí.

Adobe Photoshop PDF