Menu English

EXPLORE: Klíč k cestě na Mars

Od počátku lidstva vzhlížíme ke hvězdám a sníme o tom, že se jich jednou skutečně dotkneme. A pokud máme žít déle než naše planeta Země, budeme tento sen dokonce nuceni uskutečnit. Mars je naším blízkým sousedem. Není snad školáka, který by nevěděl, že jde o jednu z planet. Dvacáté století vzalo Marsu kanály i Marťany, do říše mýtů odkázalo také představy o rostlinách na jeho povrchu. I tak ale zůstává velkou výzvou – po Měsíci jediným, rozumně dostupným tělesem ve Sluneční soustavě, kam se lidé snad již brzy vydají.

  • pro 6. třídu ZŠ a vyšší ročníky
  • délka představení 55 minut
  • představení v sále digitária

Vydejte se na cestu historií poznávání Sluneční soustavy. Od prvních astrologických představ, po řešení pohybu planet i jakýchkoli jiných těles – například meziplanetárních sond. Nikoli dokonalé kružnice, ale ladné elipsy jsou klíčem k pohybu vesmírným prostorem v mocném gravitačním poli Slunce. Ale jak s jejich pomocí doletět až na Mars?

  • Nejbližší termíny představení:
28. 6. 2024 10:30 2D

Představení EXPLORE: Klíč k cestě na Mars je vynikajícím dílem producenta Macieje Ligowského ze společnosti Planet Creative. Namluvili Ladislav Běhůnek, Jan Kolařík, Zdeněk Junák, Tomáš Sagher a Petr Štěpán z Městského divadla Brno. Součástí představení je prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí.