Menu English

DIGIFEST

Čeká vás skvělá příležitost spatřit v Brně některé z nejzajímavějších pořadů, které vznikly pro digitální planetária za poslední rok, a to pravděpodobně poprvé a naposledy. Jak to? V sobotu 8. a neděli 9. června 2024 se totiž koná událost, kterou nesmíte minout – DigiFest 2024.

Několik dní před DigiFestem se odehraje již devátý ročník Fulldome Festival Brno – mezinárodní přehlídky filmů, kde se setkávají planetárníci z celého světa, aby společně shlédli a posoudili ty nejnovější produkce na trhu pořadů pro planetária. Celkem bude uvedeno 38 pořadů o souhrnné délce 15 hodin. Nejkratší má 3 minuty, nejdelší tři čtvrtě hodiny.

Poté, co proběhne odborný festival, přichází na řadu DigiFest, jehož program sestavili pracovníci Hvězdárny a planetária Brno z výběru pořadů, které je zaujaly nejvíce, a doplní je o čtyři filmy, které získají ocenění na Fulldome Festivalu Brno. Ty vítězné samozřejmě nejsou známy do poslední chvíle.

Zvláštní cenu ředitele Hvězdárny a planetária Brno dostává pořad, který je následně uveden v české verzi právě v brněnském digitáriu. Cenu diváků vybírají nejen pracovníci planetárií a producenti, ale i samotní výrobci planetárií – v našem případě přes 160 návštěvníků z 22 zemí světa. Další dvě ocenění jsou pak v rukou mezinárodní odborné poroty Fulldome Festivalu Brno 2024.

Je důležité upozornit, že všechny filmy jsou v angličtině a bez českých titulků, navíc jsou promítány jen jednou, bez jakýchkoli repríz.

Tuto přehlídku by měli navštívit všichni, kteří mají zájem o nejnovější a nejlepší filmy pro digitální planetária. Ať už jste studenti, odborníci nebo prostě jen nadšenci do vědy a technologií, nabízí se vám skvělá možnost, jak se nechat inspirovat, odrazit se od vrcholku Kraví hory a vyrazit do budoucnosti našeho vesmíru.

sobota 8. června

14:00 – Asteroid Quest, produkce Saint Thomas Productions
15:00 – Dark Biosphere, produkce Render Area
16:00 – Little Major Tom, produkce ABG, Softmachine GmbH, Pixable Studios
17:00 – MMX, produkce MMX Production Committee
18:00 – 2 ceny mezinárodní poroty

neděle 9. června

14:00 – Spark: The Universe in Us, produkce California Academy of Sciences
15:00 – Starcatcher, produkce Astrella Productions
16:00 – The Great Solar System Adventure, produkce NSC Creative
17:00 – The Universe in a Room, produkce Masaru Hirohashi
18:00 – Cena ředitele Hvězdárny a planetária Brno, Cena diváků