Menu English

V pondělí 4. prosince obdrží profesor Miloslav Druckmüller za výsledky světového významu při matematickém zpracování obrazu zatmění Slunce Nušlovu cenu. V 17 hodin promítneme film HELIOS právě o panu profesorovi, vlastní ceremoniál spojený s přednáškou začne v 18 hodin. Přijďte se podívat, vstup zdarma.

Za jedničku z matiky nebo fyziky na hvězdárnu!

Matematika je vědní obor, který nás provází po celý život – ať chceme nebo ne. Není jen o složitých výpočtech a komplikovaných vzorcích, ale také o způsobu myšlení. Právem je tedy královnou všech věd. Fyzika je pak vědou, která má k matematice nejblíže a která se bez ní jednoduše neobejde.

Proto, když od 4. do 6. února 2022 přinesete na Hvězdárnu a planetárium Brno ukázat své aktuální pololetní vysvědčení ze základní nebo střední školy, na kterém bude jednička z matematiky nebo fyziky, dostanete na pokladně jednu volnou vstupenku na jeden pořad v digitáriu. Tu uplatníte buď na místě, nebo kdykoli v roce 2022.

Abychom postupovali férově, uznáváme i slovní hodnocení. Výzva se vztahuje na pololetní vysvědčení ze základní nebo střední školy pro školní rok 2021/2022. Podmínkou je, že se vysvědčený i s vysvědčením dostaví osobně na pokladnu Hvězdárny a planetária Brno od 4. do 6. února 2022. Platí pravidlo jedno vysvědčení = 1 volná vstupenka. Takto vyznamenáme nanejvýš prvních 1000 příchozích.

Program na pololetní prázdniny najdete na www.hvezdarna.cz/program