Menu English

Ptáte se na podmínky návštěvy u nás? Dle aktuálního nařízení vlády – očkování nebo test a samozřejmě respiš. Nejsme však horší než hospoda, takže pro Váš hezký zážitek u nás uděláme maximum! Věřte nám a donděte!

Vesmírný karneval na Kraví hoře

Vesmírný karneval na Kraví hoře

Leden je obdobím plesů i karnevalů, a proto není divu, že se v sobotu 28. ledna 2017 odpoledne již tradičně koná karneval přímo vesmírný. Všechny malé čečetky, které navíc touží po netradičních zážitcích, jsou srdečně vítány na Hvězdárně a planetáriu Brno.

Na co se můžete těšit?

V sobotu 28. ledna 2017 od 15.00 do 18.00 bude na Hvězdárně a planetáriu Brno připravena veselá hudba, spousta soutěží – například vesmírná chůze, pošli Slunce, vysávání černé díry, tombola s bláznivými cenami a soutěž o „nej“ masku. Možná nás navštíví i pár zajímavých – v pravdě vesmírných hostů.

Máme ale jednu podmínku! Vesmírné čečetky by měli dorazit v karnevalovém kostýmu. A pokud je bude doprovázet dospělák, měl by se vyzdobit i on! Jaký převlek doporučujeme? Fantazii se meze nekladou! Můžete být mimozemšťani, kosmonauti, roboti, vědci, planety, umělé družice … vlastně cokoli, co vás napadne. Čím vesmírnější ale budete, tím větší úsměv vykouzlíte na našich tvářích. Ale netrváme na tom, hlavně, abyste si s sebou přinesli hrnec vtipné kaše, pytel dobré nálady, hrst odvahy a krapet toho štěstí. Vesmír je báječné místo pro život a vy budete u toho!

Kromě karnevalu můžete navštívit i některé z představení digitária… V odpolední nabídce máme

14.00 Soumrak dinosaurů

15.30 Soumrak dinosaurů

17.00 Setkání s kometou

18.30 Setkání s kometou

19.00 Večerní pozorování oblohy pro děti

Na představení do digitária nebo pozorování je nezbytné koupit si běžnou vstupenku – buď na místě, nebo pomocí rezervačního systému www.hvezdarna.cz/program

Praktické rady k vaší karnevalové návštěvě

  • Karneval probíhá 28. ledna od 15.00 do 18.00.
  • Je vhodný pro všechny děti bez omezení věku s dospělým doprovodem.
  • Vstupné pro děti 50 Kč (v ceně je malý dárek), rodiče vstup zdarma
  • K dispozici je pouze dvě stě míst (vč. rodičů) bez možnosti rezervace.
  • Po celou dobu karnevalu budeme tancovat a hrát jednoduché hry.
  • Na hvězdárně jsou k dispozici automaty s teplými nápoji i drobným občerstvením.
  • V naší šatně vám rádi a zdarma uschováme nejen oblečení, ale i kočárky nebo sáňky.
  • Na představení v digitáriu si musíte koupit zvláštní vstupenku.