Menu English

Vesmírné Vánoce z naší dílny…

Hvězdárna a planetárium Brno i tento rok nabízí hned několik drobností ke koupi, které jistě potěší všechny milovníky vesmíru. Pořídit si je můžete v naší pokladně v běžných otevíracích hodinách při návštěvě některého z pořadů. Nejvíce bezesporu zaujme nová kolekce oblečení.


Kolekce Sluneční soustava

Někteří z nás jsou z Marsu, jiní z Venuše a ti ostatní asi právě spadli z Měsíce. Všichni ale žereme vesmír! A proto máme pro vás zbrusu novou kolekci pánských, dámských i dětských triček a také spodního prádla. Tučňák s medvědem to zkoušeli a říkali, že prý je to vhodné i pro nastávající tatínky. Návrh designu vznikal shodou okolností právě v době, kdy sonda New Horizons míjela poprvé v historii lidstva trpasličí planetu Pluto.

„Když na Zemi dolétly první snímky Pluta, okamžitě jsem věděl, že jeho ikonická tvář se srdcem musí být součástí kolekce,“ vzpomíná autor návrhu Pavel Karas. „Už jen proto, že srdce je nedílnou součástí naší značky Žereme vesmír. Tak vznikla série grafik inspirovaných Sluneční soustavou.“

Ve výrobě jsou momentálně také hřejivé zimní doplňky. Unikátní vesmírná móda je k dostání pouze v astroshopu ve foyer Hvězdárny a planetária Brno, který je otevřen před pořady v sále digitária.

Volná vstupenka

Už jste byli v Brně na Hvězdárně a planetáriu Brno? Proč ne? Vždyť hvězdy filmové či televizní už přece znáte. Ovšem ty nebeské… jen na hvězdárně skoro po ruce máte. Kupte si dárkovou vstupenku a darujte zážitek, co zaujme obchodní partnery, zaměstnance a také děti i vaši manželku. Vstupenka za cenu 100 Kč má platnost 1 rok od data zakoupení. Zeptat se na ni můžete v pokladně, která je otevřena nejpozději 1 hodinu před jakýmkoli naším pořadem.

Atlas vesmíru pro děti

Jiří Dušek a Jan Píšala ve vydavatelství Albatros media vydali nádherně ilustrovaný atlas s šesti velkými rozkládacími mapami, který odhalí všem malým zájemcům skrytá tajemství blízkého i vzdáleného vesmíru. Čtenáře čeká procházka po naší Sluneční soustavě, navštíví komety a planetky, podniknou výlet na Měsíc, seznámí se s prvními astronauty a vyzkouší si, jaké je cestovat v raketoplánu nebo žít na vesmírné stanici. Dozví se, jak celý vesmír vznikal, co jsou to galaxie, nebo třeba odkud se vzal Měsíc. Mapa severní i jižní oblohy je naučí rozpoznávat ta nejznámější souhvězdí, která svítí nad hlavou při noční procházce nám i našim protinožcům. Atlas vesmíru pro děti si prohlédnete v našem astro shopu.

A je to všechno?

Není. Od 27. do 30. prosince Hvězdárna a planetárium Brno připravila speciální vánoční program. V provozu bude elektronický mozek digitária, které nabídne hned několik odpoledních představení:

14.00 Se zvířátky o vesmíru

15.30 Vzhůru nohama

17.00 Úsvit kosmického věku

18.30 Temný vesmír

O tom ale více až po Štědrém dnu.