Menu English

Turecko – Omamná vůně Orientu

Hvězdárna a planetárium Brno má za sebou prvních 14 dní provozu, během kterých na Kraví horu zavítalo 6 tisíc návštěvníků. Nejnovější lahůdkou je premiéra nového multivizuálního pořadu Turecko – Omamná vůně Orientu, která se odehraje ve čtvrtek 1. prosince 2011 v 18:00 hodin. Reprízy jsou naplánovány na všechny následující čtvrtky do 22. prosince 2011 vždy v 18:00 a 20:00 hodin.

Turecko – Omamná vůně Orientu se odehrává pod magickou hvězdnou oblohou velkého planetária a vypráví o exotické zemi na pomezí dvou kontinentů, ve které se mísí evropská a asijská kultura. Začneme virtuální prohlídkou jednoho z nejkrásnějších měst na světě – Istanbulu, ve kterém pod kopulemi mešit a věžemi minaretů pulzuje neuvěřitelně různorodý a barevný život.

Turecko však zdaleka není jen úchvatné panorama dávného Cařihradu. Oproti vžitým představám je to země přívětivých a pohostinných lidí, dech beroucích přírodních scenerií a nepřeberných kulturních památek. Nakoukneme proto do mešit i arménských křesťanských kostelíků, projdeme se jedinečnými skalními městy a ponoříme se do mlh dávné minulosti u pozůstatků zaniklých civilizací.

Pobřeží Turecké riviéry, omývané křišťálově čistým Jónským mořem, je nejen oblíbeným místem vodních radovánek, ale také jednou z kolébek civilizace. Ve zdejších starověkých sídlech působilo mnoho starořeckých učenců a zrodilo se zde i mnoho myšlenek zabývajících se uspořádáním vesmíru.

Cestopisný pořad Turecko – Omamná vůně Orientu napsal Jaroslav Luner a namluvil Zdeněk Ševčík z Divadla Radost. Rezervace vstupenek je možná na adrese www.hvezdarna.cz.


Hvězdárna a planetárium Brno
Kraví hora 2, Brno 616 00
tel. 541 321 287www.hvezdarna.cz

Hvězdárna a planetárium Brno je příspěvkovou organizací zřízenou statutárním městem Brnem. Pokud si nepřejete, aby vám byly informace z Hvězdárny a planetária Brno nadále zasílány, odpovězte na tento e-mail a v předmětu uveďte NEZASÍLAT.