Menu English

Právě pro vás dokončujeme novou výstavu v podzemním sále Exploratoria. Jakmile bude hotová, bude sál opět zpřístupněn. Děkujeme za pochopení.

Svedu vědu

Výjimečná věda v podání výjimečných vědců

Máte rádi vědu? Pak jste tady správně! Nemáte? Pak jste tady také správně! Přesvědčíme vás totiž o tom, že věda dokáže být okouzlující, uhrančivá, zábavná i překvapivá. Ostatně jako lidé, kteří se jí s nadšením věnují.

Ale nejen to, ukážeme vám, že špičková věda je doslova všude kolem nás, a navíc blíž, než možná tušíte. Třeba jen pár zastávek tramvají… Opravdu! Jihomoravský region je plný nadaných vědců, kteří provozují vědu na světové úrovni. A co víc, rádi vás o tom osobně přesvědčí.

Stačí, když 13. června odpoledne dorazíte na Hvězdárnu a planetárium Brno na akci „Svedu vědu“ a v přítmí sálu digitária se zaposloucháte do jejich poutavých prezentací. Ale pozor – rezervace míst nutná.

Na co se můžete těšit?

„Svedu vědu“ je neformální, nesoutěžní přehlídka aktuálních a vědeckých témat z oblasti technických, přírodních, humanitních i společenských věd. Daná vědecká témata přitom představí ti, kdož se jimi každodenně v rámci své práce zabývají, tedy špičkoví vědci působící na území Jihomoravského kraje.

Bude se tak dít formou krátkých příspěvků (v délce 5-7 minut) před širokým publikem zastoupeným komerčním, výzkumným i univerzitním sektorem. Obavy, že takříkajíc nebudete dostatečně „v obraze“, ale rozhodně nejsou namístě – jednotlivá témata budou podána nanejvýš srozumitelně i pro posluchače mimo obor a přednášející vědce i po vědě lačné publikum jimi provede pohotový moderátor.

Co je cílem?

Na akci „Svedu vědu“ se může zainteresovaná veřejnost z jihomoravského regionu setkat s výjimečnými vědeckými kapacitami, jež působí v její blízkosti.

Patříte do prvního tábora a jste zástupce firmy zabývající se aplikovaným výzkumem či moderními technologiemi, akademický pracovník nebo třeba student? Pak právě zde možná narazíte na svého budoucího zaměstnance, kolegu či školitele. Anebo alespoň na zajímavou inspiraci do budoucna.

Cítíte se být spíše na druhé straně barikády a „svedete vědu“? Hledáte podporu či uplatnění pro svůj výzkum? Pak neváhejte a využijte jedinečnou příležitost dát o sobě i své práci vědět i mimo odborné publikace a vědecké kuloáry.

„Svedu vědu“ je tu zkrátka pro všechny, kdo to s vědou myslí vážně a usilují o její další rozvoj. Nechte se inspirovat a získejte nové kontakty na poli špičkové vědy v rámci Jihomoravského kraje! Ochutnejte výjimečnou vědu v podání výjimečných vědců!

Jak se zapojit?

Máte-li zájem vystoupit v roli přednášejícího…
Pokud byste na akci „Svedu vědu“ rádi přednesli vlastní příspěvek, napište nám prosím na ja@sveduvedu.cz anebo se nám ozvěte telefonicky (spojení na organizátory naleznete níže). Domluvíme se na osobním setkání, na němž probereme všechny podrobnosti.

Máte-li zájem usednout v publiku…
V takovém případě nás prosím kontaktujte prostřednictvím emailu info@sveduvedu.cz, sdělíme vám informace o aktuálním stavu volných míst i podmínkách jejich event. rezervace (účast na akci je zdarma).

Kdy a kde?

Ve čtvrtek odpoledne 13. června 2019 v sále digitária Hvězdárny a planetária Brno.

Sál digitária Hvězdárny a planetária Brno

Organizátoři

Akce „Svedu vědu“ je společným projektem Hvězdárny a planetária Brno, příspěvkové organizace a Jihomoravského inovačního centra. Je podporována statutárním městem Brnem a Jihomoravským krajem.

Pro více informací prosím kontaktujte hlavního organizátora Jana Píšalu z Hvězdárny a planetária Brno. Využít můžete email anebo telefon +420 541 321 287 respektive +420 777 605 310.