Menu English

Splněná přání

Nebylo by báječné, kdyby se nám mohlo splnit jakékoli netradiční přání?

Na první podhled ano. Ostatně, mysleli si to i malá Terezka s bratrem Honzíkem. Jejich přání je totiž přeneslo na podivuhodnou planetku Mlask, kde konečně mohli dělat, co se jim zlíbí a nemuseli nikoho poslouchat! Navíc vypadalo vše doslova k nakousnutí. Jako kdyby byla celá planeta jenom z jídla.

Jejich nadšení ovšem dlouho nevydrželo. Terezka a Honzík totiž potkali hloupého pana Krále, který Mlasku vládl. A děti najednou pochopily, že není „všechno zlaté, co se třpytí“. Tedy, že mít možnost všechno ochutnat a dělat si jen to, co si umanou, nemusí být žádnou velkou výhrou.

Která dobrodružství ještě zažijí? Kdo všechno se jim postaví do cesty? Jaká kouzla jim pomohou? K čemu je důležitý kaleidoskop? Podaří se jim vůbec někdy vrátit zpátky na Zemi?

Výpravné představení Splněná přání namluvili herci Městského divadla Brno Vendula Hájková, Dominik Brychta a Petr Štěpán. Originální hudbu šitou na míru planetce Mlask složil Jiří Mottl, nevšední grafické ztvárnění připravilo studio B4U Publishing. Scénář napsala a režie se ujala Zuzana Kuljovská.

Pohádkový příběh Splněná přání uvádí Hvězdárna a planetárium Brno pod umělou oblohou velkého planetária v březnu a v dubnu každou sobotu ve 14.00 a 16.00 hodin. Představení je vhodné i pro mateřské školy, které si jej mohou objednat i v jiných termínech.