Menu English

Marsmeloun se s námi rozloučil, aby se velkolepě vrátil už 5. srpna. Do té doby můžete přijít k nám do digitária (mějte přitom u sebe doklad o bezinfekčnosti či očkování a respiš, tedy, jako když jdete do restaurace). Moc se na vás těšíme! Vesmíru zdar!

Splněná přání

Nebylo by báječné, kdyby se nám mohlo splnit jakékoli netradiční přání?

Na první podhled ano. Ostatně, mysleli si to i malá Terezka s bratrem Honzíkem. Jejich přání je totiž přeneslo na podivuhodnou planetku Mlask, kde konečně mohli dělat, co se jim zlíbí a nemuseli nikoho poslouchat! Navíc vypadalo vše doslova k nakousnutí. Jako kdyby byla celá planeta jenom z jídla.

Jejich nadšení ovšem dlouho nevydrželo. Terezka a Honzík totiž potkali hloupého pana Krále, který Mlasku vládl. A děti najednou pochopily, že není „všechno zlaté, co se třpytí“. Tedy, že mít možnost všechno ochutnat a dělat si jen to, co si umanou, nemusí být žádnou velkou výhrou.

Která dobrodružství ještě zažijí? Kdo všechno se jim postaví do cesty? Jaká kouzla jim pomohou? K čemu je důležitý kaleidoskop? Podaří se jim vůbec někdy vrátit zpátky na Zemi?

Výpravné představení Splněná přání namluvili herci Městského divadla Brno Vendula Hájková, Dominik Brychta a Petr Štěpán. Originální hudbu šitou na míru planetce Mlask složil Jiří Mottl, nevšední grafické ztvárnění připravilo studio B4U Publishing. Scénář napsala a režie se ujala Zuzana Kuljovská.

Pohádkový příběh Splněná přání uvádí Hvězdárna a planetárium Brno pod umělou oblohou velkého planetária v březnu a v dubnu každou sobotu ve 14.00 a 16.00 hodin. Představení je vhodné i pro mateřské školy, které si jej mohou objednat i v jiných termínech.