Menu English

PF 2012

Rok se sešel s rokem a my si dovolíme malé ohlédnutí za děním na Kraví hoře. Asi vedete v patrnosti, že Hvězdárna a planetárium Brno prošla neuvěřitelnou změnou – rekonstrukcí a dostavbou. Ve skutečnosti, díky velkorysému přístupu města Brna, se ale jednalo o stavbu zcela nového centra, kde se již pár týdnů popularizuje nejen věda, ale i nejrůznější vědecké projekty. A nezměnili jsme se pouze stavebně, ale také obsahově. Máme nové pořady, vizuální styl, přehodnotili jsme přístup k našim návštěvníkům.

Hvězdárna a planetárium Brno vždy hleděla spíše do budoucnosti. I když ji není možné předpovídat – věřte nám, prostě to nejde – je zřejmé, že nás v roce 2012 čeká celá řada zajímavých událostí. Dovolíme si zmínit jen dvě z nich. Po celý rok budeme připravovat na dlouhou dobu poslední, zásadní změnu podoby naší organizace – instalaci digitálního projekčního systému, který nás definitivně povýší mezi nejlepší hvězdárny a planetária v Evropě.

Kromě toho se také připravujeme na konec světa. Jak známo, v pátek 21. prosince 2012 doběhne mayský kalendář a kolem Země současně prolétne planeta Nibiru, která vychýlí zemskou osu, což způsobí obrovská zemětřesení i záplavy. Jak moc je toto proroctví reálné, zjistíme až v sobotu 22. prosince 2012 ráno. Pokud ale přijdete k nám na Hvězdárnu a planetárium Brno, garantujeme, že se určitě přestanete bát.

Děkujeme za Vaši podporu – minulou, současnou a budoucí. Všichni pracovníci Hvězdárny a planetária Brno Vám přejí hodně štěstí, zdraví, pohody, úspěchů v osobním i pracovním životě.  Vaše sny jsou naše křídla.