Menu English

V pondělí 4. prosince obdrží profesor Miloslav Druckmüller za výsledky světového významu při matematickém zpracování obrazu zatmění Slunce Nušlovu cenu. V 17 hodin promítneme film HELIOS právě o panu profesorovi, vlastní ceremoniál spojený s přednáškou začne v 18 hodin. Přijďte se podívat, vstup zdarma.

Pejsek a kočička letí ke hvězdám

Hvězdárna a planetárium Brno uvádí 27. prosince nový pohádkový příběh pro všechny kosmoplavce. Pejsek a kočička letí ke hvězdám – tento příběh s živými herci i pestrými animacemi připravil přímo pro brněnské digitárium Vlastimil Peška, Petr Hloušek a Jaroslav Milfajt.

„Prožíváme turbulentní dobu, avšak my jsme nikdy neztratili optimismus,“ komentuje pozvánku Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno, velitel stroje na zázraky. „Přímo v digitáriu poprvé uvádíme takříkajíc hybridní představení. Částečně se odehrává na naší projekční ploše tak, jak jsou naši nejmenší diváci zvyklí, občas se ale děj přenese zpět do reality, kterou ztvárňují hned dva herci, pejsek, kočička a zajíc. Sám jsem zvědav, jak budou diváci reagovat. Něco takového se u nás posledních několik desetiletí nestalo.“

Pohádkový, vskutku vesmírný, ale i báječně praštěný příběh o pejskovi a kočičce, kteří se v raketě vyrobené z vlastního domečku vydají ke hvězdám, je novinkou Hvězdárny a planetária Brno. Dětští diváci poznají řadu nebeských souhvězdí – třeba protivného Draka, dobráckého Velkého psa nebo lechtivou Velrybu. Zjistí, kam zmizelo souhvězdí Kočky a k čemu je dobrá pštrosí prachovka.

Pejsek a kočička poprvé ke hvězdám odletí v pondělí 27. prosince. V následujících čtyřech dnech se dočká hned šesti repríz. Pokud se chcete k odvážným zvířátkům přidat, stačí kliknout na www.hvezdarna.cz/program