Menu English

Obludárium & hvězdy

Život, osud či Bůh obdařil některé lidi krásou, šarmem a oslnivostí. Takto vybaveni ovlivňují a mnohdy i řídí náš vkus, zatímco jiní, k nímž osud nebyl tak milostivý a stali se hříčkou přírody, musí o přízeň bojovat. Někteří ve svém smutku zahynou nebo si sami vezmou život. Jiní se však rozhodnou se svým osudem bojovat a vydobýt si úctu či obdiv nebo alespoň malé místo mezi námi. Jsou oškliví nebo dokonce zrůdní. Děti se jich bojí a dospělí se jim vyhýbají. Je snadné rozpoznat jejich slabá místa, protože je nemohou skrýt. Nosí je s sebou navždy. Svojí zrůdností nebo odlišností nás dráždí. Nechceme je vidět a přesto, když stojí proti nám, od nich nedokážeme odtrhnout zrak. Zbavují nás klidu, provokují naše smysly a berou nám iluze, že svět je krásný, protože připomínají, že v něm existuje také zoufalství a slabost. Bojíme se jich a možná proto jim často přidáváme další rány, přestože se nad jejich osudem sami tak rádi dojímáme…

Představení Obludárium bude uvedeno ve stanu poblíž Hvězdárny a planetária Brno v sobotu 7. června, neděli 8. června, úterý 10. června a středu 11. června vždy od 19.00 hodin. Od 21.30 hodin na vystoupení vždy naváže projekce Neuvěřitelného vesmíru v digitáriu Hvězdárny a planetária Brno (v ceně vstupného do Obludária).

Vstupenky na toto a další vystoupení Divadelního světa na www.divadelnisvet.cz

Režie představení Obludárium Petr Forman. Obludy Petr Forman, Matěj Forman, Veronika Švábová, Jacques Laganache, Milan Forman, Jana Vrána, Kateřina Stupecká, Michael Vodenka. Délka představení Obludárium 1 hod. 50 min, délka projekce Neuvěřitelného vesmíru 30 min.