Menu English

Mládeži do šedesáti let nepřístupno

MLÁDEŽI DO ŠEDESÁTI LET NEPŘÍSTUPNO

Hvězdárna a planetárium Brno přichází s novým formátem pořadů pro menší skupinky seniorů, během kterého se seznámí s nejrůznějšími zákoutími nové budovy hvězdárny a planetária, včetně míst, kam noha běžného návštěvníka jen tak nevkročí.

„Inspirací pro komentované prohlídky Hvězdárny a planetária Brno byl zájem několika skupin seniorů,“ prozrazuje Jiří Dušek. „Nápad jsme nakonec rozvedli do unikátní, neformální procházky naší budovou, během které se návštěvníci dočkají několika překvapení. Například výhledů na město Brno z míst, kam nemají návštěvníci jinak přístup.“

Autorkou koncepce pořadu Mládeži do šedesáti let nepřístupno je Jana Britzmannová.  Návštěvníci během komentované prohlídky Hvězdárny a planetária Brno nahlédnou do sálu velkého i malého planetária, interaktivního exploratoria, astronomické pozorovatelny, přednáškového sálu, pozorovací terasy a technického zázemí. Seznámí se s historií organizace, její nejbližší budoucností. Dozví se, jak je technicky vybavena funkcionalistická budova Hvězdárny a planetária Brno.

Prohlídka trvá přibližně 60 minut a je ji možné absolvovat – po předchozí domluvě – některý z pracovních dnů odpoledne. Objednávky se přijímají na telefonním čísle 541 321 287 v pracovní dny od 7.30 do 15.30, na e-mailové adrese e-mail@hvezdarna.cz.