Menu English

Kouzelný glóbus 3D

Takové dobrodružství by chtěl zažít snad každý! Malá, zvědavá holčička Mia na prázdninách u dědečka objeví v podkroví záhadný astronomický přístroj, který vlastní její výstřední strýček Edmund. Brzo se ukáže, že není na okrasu, ale že se s ním může ovládat celá planeta Země! Právě k tomu strýc Miu přiměje: ta si však dobře uvědomuje, že měnit roční období není jen tak, proto se rozhodne Edmonda neposlechnout! Jak to asi dopadne? Zvítězí dobro nad zlem, rozum nad hloupostí?

Kouzelný glóbus 3D je poutavým příběhem pro děti od 5 do 12 let, stejně tak i jejich rodiče. Plný úchvatných scén využívajících projekci na polokulovitou plochu obklopující diváky, s krásnou autorskou hudbou a především unikátními animacemi. Dozvíte se třeba, proč se střídá den a noc, že se rok dělí na čtyři roční období (ale počasí tomuto dělení ne vždy odpovídá), že sezónní změny ke své existenci potřebují jak živočichové, tak i rostliny, že změny počasí jsou méně výrazné v okolí zeměpisných pólů nebo u rovníku. To vše za pomoci velmi názorných vizualizací dosahujících umělecké úrovně.

Hlavním tvůrcem Kouzelného glóbu 3D je Maciej Ligowski ze společnosti Creative Planet, českou verzi namluvila Kristýna Daňhelová, Karel Mišurec, Petr Štěpán a Hana Kováříková z Městského divadla Brno. Součástí představení je procházka hvězdnou oblohou, nejnápadnějšími hvězdami a souhvězdími.

Kouzelný glóbus 3D dostal na Fulldome Festival Brno 2021 cenu ředitele Hvězdárny a planetária Brno – Jiřího Duška – za mimořádně zdařilé animace, názorné i pro nejmladší diváky. Zvítězil v konkurenci pěti desítek filmů z 19 zemí světa. Pokud to virová vichřice dovolí, přijít podívat se na něj můžete každý víkend až do konce roku 2021. Hvězdárna a planetárium Brno jej uvádí ve stereoskopické, tzv. 3D verzi, v dopoledních hodinách i výjimečně v klasické, 2D variantě.