Menu English

Právě pro vás dokončujeme novou výstavu v podzemním sále Exploratoria. Jakmile bude hotová, bude sál opět zpřístupněn. Děkujeme za pochopení.

Jedeme za Sluncem!

Je vám konečně zima? A už vám zase chybí Slunce? Skutečně? Doopravdy? Tak to se vydejte 13. února k nám na Hvězdárnu a planetárium Brno. V sobotu 13. února 2016 se právě odtud „odchází“ na výlet za Sluncem. Sraz je kdykoli mezi 13. a 18. hodinou. Stanete se součástí výpravy zkoumající naši mateřskou hvězdu.

Jak se připravit? Ideální je maskované oblečení! Tedy žlutá nebo oranžová barva, povoleny jsou i slamáky a letní vybavení. Během asi 45minutového výletu se dozvíte pár základních informací, ale hlavně hodně zajímavostí o našem Slunci, rozhodně se i ohřejete. Pro mladší slunečníky bude po celou dobu připraven kreativní program.

Naši skvělí odborní průvodci vám představí Slunce ze všech možných i nemožných úhlů a rádi zodpoví i vaše dotazy. Víte jak daleko je Země od Slunce, kolik Slunce váží a kolik byste vážili na Slunci vy?  To si budete moci vyzkoušet dokonce na vlastní kůži. A samozřejmě si i trochu zarelaxujete. Každopádně, chcete-li mít jistotu místa, určitě využijte náš vstupenkový systém!

Kromě Slunce můžete navštívit i některé z představení digitária

10.00 Ptačí ostrov

14.00 Ptačí ostrov

15.30 Ptačí ostrov

17.00 Sluneční superbouře

18.30 Sluneční superbouře

20.00 Sluneční superbouře

Na představení do digitária je nezbytné koupit si běžnou vstupenku – buď na místě, nebo e-vstupenku.

Praktické rady k vašemu slunečnímu výletu

  • Na výlet se můžete vydat 13. února, odcházíme v 13.00, 14.00, 15.00, 16:00, 17.00 a 18.00.
  • Výlet je vhodný pro všechny věkové kategorie bez omezení věku.
  • Výletní jízdenka stojí 50 Kč, pokud budete oblečeni do žluté nebo oranžové barvy (víc jak 70 %) pak od nás dostanete velmi zajímavé překvapení.
  • Výletní vstupenku můžete koupit až na místě (bude-li volno) anebo jako elektronickou vstupenku hned teď.
  • Na jednotlivé výlety může vyrazit až 40 průzkumníků, doporučujeme si dopředu koupit místenku.
  • Po celou dobu bude připraven doprovodný program pro děti.
  • K dispozici jsou automaty s teplými nápoji i drobným občerstvením.
  • V naší šatně vám rádi a zdarma uschováme nejen oblečení, ale i kočárky nebo sáňky.
  • S ohledem na probíhající rekonstrukci příjezdové cesty doporučujeme buď parkovat hned u koupaliště anebo využít služeb Dopravního podniku města Brna. Každou chvíli k nám jezdí tramvaj číslo 4.