Menu English

Festival vědy s RWE

Že si nemyslíte, že je věda zábavná? To žijete v pěkném omylu. Vědci přece netvoří jen lékařské přístroje, kuchyňská zařízení, klimatizační systémy a kdo ví co ještě – prostě všechny ty věci, které skvěle slouží svým účelům, ale moc legrace s nimi není. Věda je zodpovědná i za všechna ta zajímavá udělátka, která máme všichni rádi – mobilní telefony, fotoaparáty, počítače, auta, nebo třeba i raketoplány, s nimiž vyvolení jedinci mohou cestovat do vesmíru. Stojí za to se o tom všem dozvědět více! Stojí za to se s vědci seznámit. Zjistíte, že to jsou zajímaví lidé s ohromnou fantazií.

  • Kdy, co a kdy? Podívejte se na www.festivalvedy.cz
  • Festival se koná v pátek 11. září od 9 do 15 hod., resp. v sobotu 12. září od 9 do 17 hodin.
  • Vstup zdarma.
  • Program je vhodný pro mladé i staré, hlavně vědychtivé návštěvníky.
  • Festival se koná za každého počasí. Pokud bude jasno, pak v okolí Hvězdárny a planetária Brno na Kraví hoře, v případě deště uvnitř budovy.
  • Na prohlídku si rezervujte nejméně 2 hodiny.
  • Každou celou hodinu začíná ve festivalovém stanu Divadlo vědy. Na program v pátek mají přednost registrované školy. Kapacita stanu je přibližně 200 lidí.
  • K cestě doporučujeme tramvaj č. 4, která jede kolem hlavního vlakového nádraží, náměstí Svobody nebo České.  Pojedete-li autem, musíte zaparkovat na náměstí Míru. Cesta ke hvězdárně je v době festivalu uzavřena!

Na blížícím se Festivalu vědy s RWE 2015, který proběhne na Hvězdárně a planetáriu Brno 11. a 12. září 2015, poznáte celou řadu špičkových vědců. Uvidíte biology, fyziky, chemiky i archeology. A každý z nich se bude snažit ukázat vám to nejúžasnější, nejzajímavější a nejšílenější z jejich vlastních světů – z oborů, v nichž pracují. Nuda rozhodně nebude. Předvedou vám nejnovější objevy, vynálezy a technologie, uvidíte ohromné experimenty a řadu věcí si budete moci sami vyzkoušet.

Co přesně pro vás vědci chystají? Archeologové vás seznámí s římským legionářem a když se s ním domluvíte, půjčí vám meč i helmu. Rostlinolékaři vás nechají podívat se pod mikroskop na hezké i vyloženě ošklivé brouky. Policisté vám předvedou své nejmodernější štábní vozidlo, které je vybavené mnoha luxusními technologickými udělátky a dokáže tak samo ve městě odhalit ty, kteří porušují zákon. Veterináři uspí šipkou krávu a nechají vás zadojit si na čas. Fyzici vám ukážou strhující pokusy s elektrickým a mechanickým napětím. Lidé z brněnského Ústavu přístrojové techniky AV ČR vás nadchnou jedinečnými laserovými hračkami. A lidé z Univerzity obrany vás nechají zastřílet si na laserovém trenažéru nebo vyřešit pár vojenských operací na taktickém počítačovém simulátoru.

Zažijete věci, které nezažijete ani doma, ani ve škole, a dokonce je neuvidíte ani v televizi. Tak přijďte s rodiči nebo spolužáky – jak už jsme řekli, 11. a 12. září. Vstupné je zdarma!