Menu English

Drakiáda

Kraví hora, hvězdárna, planetárium, digitárium a také draci všech tvarů a podob patří k sobě. Proto budeme na Kraví hoře v sobotu 18. října od 13 do 17 hodin pouštět draky.

A nejen to. Každý ručně vyrobený drak – včetně jednoho majitele – má vstup na projekci digitária zdarma! Na pořadu dne je bláznivý příběh Zula hlídka: Dobrodružství v čase a později Astronom v každém z nás. Avšak pozor! Musí to být poctivý drak, žádný papírový ubrousek přivázaný na tkaničku!

Dobrou pohodu při vesmírné drakiádě zajistí rádio Petrov. Pokud jste draka ještě nikdy nestavěli, tak vás to rádi naučíme přímo na místě. Také budeme na místě draky malovat a vůbec si s nimi hrát…

Aby to bylo ještě napínavější, v 15 hodin se odehraje soutěž, ve které zvítězí jeden nejkrásnější a jeden nejvesmírnější drak ručně vyrobený. Výherce si domů odnese celou tašku astronomických dárků!

Drakiáda se koná za každého počasí! Pokud nebude foukat vítr anebo bude hustě pršet, určitě nám draka přijďte alespoň ukázat. Zula hlídka v digitáriu se na vás těší už teď!

Drakům zdar!