Menu English

Jsme v provozu! Ptáte se na podmínky návštěvy? Při vstupu do sálu digitária budete požádáni o předložení QR kódu či jiného dokumentu o očkování nebo o prodělání. Výjimkou jsou děti do 12 let, ty nepotřebují žádný test. Ve věku od 12 do 18 let akceptujeme test. Všichni se musí během projekce chránit respirátorem (do 12 let rouškou). Školní výpravy mají jiný režim. Moc děkujeme za pochopení.

Drakiáda

Drakiáda

Kraví hora, hvězdárna, planetárium, digitárium a také draci všech tvarů a podob patří k sobě. Proto budeme na Kraví hoře v sobotu 18. října od 13 do 17 hodin pouštět draky.

A nejen to. Každý ručně vyrobený drak – včetně jednoho majitele – má vstup na projekci digitária zdarma! Na pořadu dne je bláznivý příběh Zula hlídka: Dobrodružství v čase a později Astronom v každém z nás. Avšak pozor! Musí to být poctivý drak, žádný papírový ubrousek přivázaný na tkaničku!

Dobrou pohodu při vesmírné drakiádě zajistí rádio Petrov. Pokud jste draka ještě nikdy nestavěli, tak vás to rádi naučíme přímo na místě. Také budeme na místě draky malovat a vůbec si s nimi hrát…

Aby to bylo ještě napínavější, v 15 hodin se odehraje soutěž, ve které zvítězí jeden nejkrásnější a jeden nejvesmírnější drak ručně vyrobený. Výherce si domů odnese celou tašku astronomických dárků!

Drakiáda se koná za každého počasí! Pokud nebude foukat vítr anebo bude hustě pršet, určitě nám draka přijďte alespoň ukázat. Zula hlídka v digitáriu se na vás těší už teď!

Drakům zdar!