Menu English

Digitárium úspěšně odstartovalo

Digitárium úspěšně odstartovalo

Přesně 2043 návštěvníků shlédlo o tomto víkendu první představení v digitáriu – jednom z nejmodernějších sálů se sférickou projekcí v Evropě.

„I když jsme předpokládali velký zájem, i tak jsme byli velmi překvapeni,“ komentoval první okamžiky provozu digitária Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno. „Jak v sobotu, tak v neděli jsme přidávali jedno představení, téměř vyprodáno je i v řadě následujících dní. Pokud chtějí mít naši návštěvníci jistotu, doporučuji využít náš rezervační systém anebo si rovnou zakoupit elektronickou vstupenku na www.hvezdarna.cz

Na první představení digitária v sobotu 2. listopadu 2013 v 10 hodin dorazili děti z chráněného bydlení sv. Michaela, Domu dětí Hodonín, Boskovic, Vranova, Tišnova, Znojma a dalších. A pak už následovala jedna repríza za druhou… Kouzelný útes – Kaluoka’hina pro nejmenší diváky a Astronaut pro dospělé.

Obě představení jsou z dílen nejlepších světových producentů a v obou případech je jejich součástí pořad od pracovníků Hvězdárny a planetária Brno. U Kouzelného útesu se mohou diváci těšit na procházku hvězdnou oblohou, u Astronauta na výpravu do Neuvěřitelného vesmíru.

„Kromě těchto představení chystáme i další projekty,“ dodává Jiří Dušek. „Obnovujeme naše odborně-populární přednášky, vždy ve čtvrtek v podvečer. A připravujeme se také na možný průlet velmi jasné komety v prosinci tohoto roku.“

Úkolem Hvězdárny a planetária Brno je propagovat jak báječná, dobrodružná a podivuhodná věda může být. A nejen to. Hodláme také své prostory nabízet pro konference, setkání či umělecké počiny. Digitárium je novou bránou do světa vědy. Bránou, kterou prostě může projít každý.