Menu English

Právě pro vás dokončujeme novou výstavu v podzemním sále Exploratoria. Jakmile bude hotová, bude sál opět zpřístupněn. Děkujeme za pochopení.

Brněnská muzejní noc 2012

Aktuální zpráva z 21.30: Fronta na naše pořady je neuvěřitelná. Určitě na 1,5 hodiny čekání. Sledujte www.facebook.com/hvezdarna.brno

Hvězdárna a planetárium Brno je otevřena prakticky každý večer, přesto je její zapojení do Brněnské muzejní noci pokaždé něčím unikátní. Letos poprvé bude možné navštívit zrekonstruovanou budovu. A právě nové stavbě i nové programové náplni je věnován program Noci na speciální prohlídkové trase. Co všechno Vás čeká?

Hvězdárna a planetárium Brno bude otevřena 19. května od 18.00 do 24.00 (první vstup v 17.45, poslední vstup ve 23.30). Vstup zdarma, do vyčerpání kapacity sálu velkého planetária (přibližně 200 lidí za 30 minut).

Praktické informace

Program noci

Roj – audiovizuální dílo Jiřího Suchánka instalované na fasádě budovy vás bude bavit při čekání ve frontě. U příležitosti Brněnské muzejní noci s novým programem. Během dne uslyšíte „jen“ hudební kompozice, po setmění se přidá hra barevných světel.

Vesmír za zrcadlem – co se děje na obloze a jak vypadá vesmír za zrcadlem. Speciální pořad v sále velkého planetária připravený pro letošní Brněnskou muzejní noc. Délka pořadu přibližně 20 minut, začátky průběžně.

Nebeský obchůdek – přece od nás neodejdete s prázdnou. 3D pohlednice, mapky, butony, kaleidoskopy a mnoho dalšího.

Chcete se stát hvězdářem? – zaregistrujte se do našeho internetového kurzu.

Hrajeme si – překvapivý fyzikální experiment v podání sličných experimentátorek.

Podívejte se na Brno – za jasného počasí výhled na město zahalené do Noci.

Pozorování oblohy – za jasného počasí Slunce, poté planet Venuše, Marsu a Saturnu moderními dalekohledy nové pozorovatelny.

Vesmír v přímém přenosu – co všechno nám prozrazuje moderní technika o světě kolem nás.