Menu English

Právě pro vás dokončujeme novou výstavu v podzemním sále Exploratoria. Jakmile bude hotová, bude sál opět zpřístupněn. Děkujeme za pochopení.

Astronomické pořady pro váš počítač

Pohádkové příběhy pro nejmenší

Uveřejňujeme díky laskavosti producentské společnosti Charta Lintea, s.r.o.

Měsíc u krejčího

Proč je těžké ušít nový oblek vesmírnému Měsíci? Nešťastný krejčík Jehlička by mohl vyprávět!

Ptačí ostrov

Čím drží svět pohromadě? Kde najdeme Ptačí ostrov? Má Měsíc skutečně tisíc tváří? Kam ukazuje severní hvězda? Podaří se Tomášovi s Alenkou napravit celou neplechu a zachránit kouzelnou říši za knihovnou?

Robinsonka

Tak se to přece stalo! I když jste několikrát restartovali počítač, a nakonec převzali ruční řízení, tvrdému dopadu přistávacího modulu na měsíční povrch jste nezabránili. Žijete, také skafandr vypadá neporušený, většina zařízení však zkáze neunikla. A tak nezbývá než se pěšky vydat za záchranou. Dokážete to?

Vzdělávací pořady pro ty trochu starší

Uveřejňujeme díky laskavosti producentské společnosti Spitz Inc.

Země v pohybu

Představme si Zemi jako důmyslný stroj poháněný Sluncem. Bohužel k němu chybí návod na použití. Jak tedy vlastně pracuje? Co se uvnitř tohoto složitého soukolí, pojmenovaného planeta Země, vlastně odehrává? A proč je Země tak vhodná pro život? Pro 4. třídu ZŠ a vyšší ročníky.

Rychleji než světlo

Budeme někdy cestovat napříč vesmírem rychleji než světlo? Posadíme se do kosmických lodí jako ze Star Treku nebo Hvězdných válek a navštívíme všechny ty úžasné světy, které se choulí u hvězd vzdálených stovky, tisíce, miliony i miliardy světelných let? Pro 6. třídu ZŠ a vyšší ročníky.

Zrození planety Země

Odkud se tohle všechno vzalo? Jak vznikla naše planeta Země? A jak to, že se na ni již čtyři miliardy roků daří životu? Proč se vlastně rozvinul do tak složité podoby, která dokáže číst i tyto řádky? V úžasném pořadu Zrození planety Země se vydáme po stopách stvoření – nahlédneme do kuchyně, ve které se uvařilo nejen Slunce, ale celá Sluneční soustava. Jaké základní přísady byly použity? Pro 6. třídu ZŠ a vyšší ročníky.

Sluneční superbouře 

Slunce je nejbližší a pro nás samozřejmě i nejdůležitější hvězda ve vesmíru. Show Sluneční superbouře nabídne doslova dechberoucí záběry. Během projekce se proletíme oblaky horké plazmy, prokličkujeme magnetickým polem planety Země, ponoříme se pod viditelný povrch Slunce. Pro 6. třídu ZŠ a vyšší ročníky.