Menu English

Právě pro vás dokončujeme novou výstavu v podzemním sále Exploratoria. Jakmile bude hotová, bude sál opět zpřístupněn. Děkujeme za pochopení.

zeremeVESMIR.cz

zeremeVESMIR.cz

Hvězdárna a planetárium Brno u příležitosti apríla, ačkoli se o žert nejedná, spouští on-line portál www.zeremevesmir.cz Stránky plné videoreportáží, záběrů z elektronické rozhledy, informací z meteorologické stanice… a vůbec nepřetržitého proudu informací z Kraví hory i přilehlého zbytku vesmíru hned na úvod zprostředkují přímý přenos a následně i záznam jedné z nejpopulárnějších astronomických přednášek moderní astronomie.

Chystáte se 1. dubna na Hvězdárnu a planetárium Brno? Na legendární Žeň objevů Dr. Jiřího Grygara? ptá se Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno. Anebo naopak u toho nemůžete být? Pak si nalaďte přímý přenos na našem zbrusu novém portálu www.zeremevesmir.cz.

Na www stránkách www.zeremevesmir.cz jsou k dispozici aktuální meteorologická data i snímky z elektronické rozhledny. Ta zaznamenává dění na celé brněnské obloze, pátrá po výjimečných světelných jevech a HD rozlišení míří nad východní obzor. Navíc jsou k dispozici záznamy přednášek a tu a tam i přímé přenosy výjimečných akcí. Autoři nezapomněli ani na videopozvánky – třeba na nejnovější Cestu za miliardou hvězd – a přehlednou online mapu hvězdné oblohy. Opravdu pořádná porce multimediálního obsahu tak uspokojí i ty nejnáročnější virtuální jedlíky.

Jsme Hvězdárna a planetárium Brno a prostě www.zeremevesmir.cz!