Menu English

Právě pro vás dokončujeme novou výstavu v podzemním sále Exploratoria. Jakmile bude hotová, bude sál opět zpřístupněn. Děkujeme za pochopení.

Space Night X: BRNO ve vesmíru

Space Night X: BRNO ve vesmíru

V pondělí 23. července se na Hvězdárně a planetáriu Brno uskuteční první Space Night X: BRNO ve vesmíru.

V digitáriu ve večerních hodinách vystoupí hned několik řečníků, například Karel Dobeš z úřadu vlády České republiky, Carlos Granja, vědecký pracovník firmy ADVACAM, Petr Kapoun, ředitel S.A.B. Aerospace. Jiří Dušek z Hvězdárny a planetária Brno prozradí něco o Brně ve vesmíru.

Podstatnou součástí je setkání se zástupci kosmického průmyslu, kteří mají mnohaleté zkušenosti s kosmickými aktivitami a projekty. Pokud bude pěkné počasí, bude možné pozorovat i noční oblohu.

Akce se v Brně koná poprvé a souvisí se vznikem ESA Business Incubation Centre Brno, které si klade za cíl podpořit využití kosmických technologií v běžném životě a zajistit tak podporu výzkumu, vývoje a inovací a zpeněžení jejich výsledků.

Space Night X: BRNO ve vesmíru pořádá ESA BIC Prague, Czechinvest, Hvězdárna a planetárium Brno, Jihomoravské inovační centrum, ve spolupráci s hlavním městem Praha, Ministerstvem obchodu a průmyslu, Ministerstvem dopravy a statutárním městem Brnem.

Díky této pozvánce sice nebyl pokácen jediný strom, avšak bezpočet volných elektronů dosáhl značného vzrušení. Naštěstí se jednalo o 100 % recyklovatelné elektrony.

36544848_608391436199419_4675881700599791616_o