Menu English

Jsme v provozu! Ptáte se na podmínky návštěvy? Při vstupu do sálu digitária budete požádáni o předložení QR kódu či jiného dokumentu o očkování nebo o prodělání. Výjimkou jsou děti do 12 let, ty nepotřebují žádný test. Ve věku od 12 do 18 let akceptujeme test. Všichni se musí během projekce chránit respirátorem (do 12 let rouškou). Školní výpravy mají jiný režim. Moc děkujeme za pochopení.

Pozvánka na Týden vědy a techniky

TÝDEN VĚDY A TECHNIKY

Od 5. do 9. listopadu (s přesahem do dalších dní) se koná již 12. ročník nejrozsáhlejšího vědeckého festivalu v České republice pořádaného Akademií věd České republiky. Více na http://www.tydenvedy.cz   V rámci něj přímo na Hvězdárně a planetáriu Brno zazní tyto přednášky:

5. listopadu 2012 v 17.00
Ing. Eliška Maršálková, Ph.D., Energie řas a sinic

6. listopadu 2012 v 17.00
RNDr. Bohumil Frantál, Energie, krajina, udržitelnost

8. listopadu 2012 v 17.00
Mgr. Petra Celá, Jak vzniká obličej a co způsobuje poruchy jeho vývoje?

9. listopadu 2012 v 17.00
Mgr. Alexandr Ač, Ph.D., Jsou změny klimatu pro rostliny příliš rychlé?

13. listopadu 2012 v 18.00
Úžasné divadlo fyziky
Pokusy nejen se světlem laserů pro zvídavé děti i dospělé. Vlastnosti a zvláštnosti laserového světla. K čemu se hodí monochromatické světlo. Jak vypadá laser uvnitř. Laserem zviditelněné umělé hologramy Lom a ohyb světla, jak se ve fyzice neučí.

Vstup na všechny akce Týdne vědy a techniky je zdarma. V den konání akce si ale musíte v pokladně Hvězdárny a planetária Brno vyzvednout místenku. Rezervace nejsou možné. Kapacita přednáškového sálu je 48 míst, velkého planetária 200 míst.