Menu English

Ze všeobecně známých důvodů je náš provoz omezen, naše dveře pootevřeme 17. května. Jakékoli dotazy prosím posílejte na reditel@hvezdarna.cz. Jsme Hvězdárna a planetárium Brno a vy jste naše hvězdy!

Pozvánka na přednášku: Bouřící Slunce: Čeká nás globální katastrofa?

V úterý 29. května 2012 se na Hvězdárně a planetáriu Brno uskuteční přednáška Mgr. Michala Švandy, Ph.D. z Astronomického ústavu Akademie věd České republiky na téma Bouřící Slunce: Čeká nás globální katastrofa?

Sdělovací prostředky nás zahlcují apokalyptickými scénáři souvisejícími se zvyšující se sluneční aktivitou. Některé ze scénářů konce světa v prosinci letošního roku najisto počítají se sluneční erupcí dosud neviděné síly, která uvrhne lidstvo zpět div ne do doby kamenné. Jsou tyto scénáře založeny na reálném základě? Má zvýšená sluneční činnost vliv na život člověka? A máme se zvýšené sluneční aktivity bát? Hledejme odpovědi alespoň na některé otázky složitých vztahů Slunce-Země.

Vystoupení Michala Švandy uzavře přednáškový cyklus 1. pololetí roku 2012.  Za toto období Hvězdárna a planetárium Brno zorganizovala celkem 17 nejrůznějších přednášek, na které zavítalo bezmála tisíc vědychtivých návštěvníků. Z většiny z nich vznikly audio a video záznamy volně přístupné na www stránkách www.hvezdarna.cz