Menu English

Jsme v provozu! Ptáte se na podmínky návštěvy? Při vstupu do sálu digitária budete požádáni o předložení QR kódu či jiného dokumentu o očkování nebo o prodělání. Výjimkou jsou děti do 12 let, ty nepotřebují žádný test. Ve věku od 12 do 18 let akceptujeme test. Všichni se musí během projekce chránit respirátorem (do 12 let rouškou). Školní výpravy mají jiný režim. Moc děkujeme za pochopení.

Páteční ohňostroj na Kraví hoře | Nebe v plamenech

Nebe v plamenech | ohňostroj

V předvečer premiéry představení Nebe v plamenech připravila Hvězdárna a planetárium Brno na Kraví hoře skutečný ohňostroj sestavený Ivanem Martinkem ze společnosti Theatrum Pyroboli. Odpálen bude v 21.00 a potrvá přibližně čtvrt hodiny. Ohnivé představení bude mít tři části, hudební doprovod odvysílá rádio Kiss Hády 88,3 fm:

I. Nebeský tanec
Blikavá bílá světýlka pronikají na temné plátno noční oblohy. Začíná rej barevných hvězdiček – modré, zelené, žluté a bílé. Letící chvosty a zlaté deště malují originální obraz. Objevují se a zase mizí. Barevné kroužky zavírají bránu prvního obrazu.

II. Píseň měsíční víly
Tiché spirály vystupují vzhůru ke hvězdám. Stříbrné ohněpády tvoří ohňovou kouzelnou řeku. Zlaté kotouče a modro stříbrné rybky běhají po nebi. Zpívej vílo a probouzej něžné sny naší fantazie.

III. Nebe v plamenech
Červená zář sytí celou oblohu. Oheň – přítel i šelma ukazuje svoji tvář. Pestrobarevné kytice, siluety stříbrných palem a mohutné vějíře otvírají ohňovou zahradu. Kolik vzácných má květů? Ten největší roste u nebeské brány uprostřed magické pláně.

Praktické rady pro návštěvníky ohňostroje

  • Ohňostroj s hudebním doprovodem bude odpálen v parku na Kraví hoře v pátek 7. dubna ve 21.00 hodin, trvá cca 13 minut.
  • Nejlepší výhled na ohňostroj bude z náměstí Míru (konečná tramvaje č. 4) a přilehlého parku pod hvězdárnou, viditelnost bude i z dalších částí Brna s výhledem na Kraví horu.
  • Hudební doprovod si naladíte na rádiu Kiss Hády Brno na frekvenci 88,3 fm. Zajištěno je i lokální ozvučení na Kraví hoře.
  • V parku bude doprovodná prezentační videoprojekce s upoutávkami pořadů brněnské hvězdárny.
  • K dopravě použijte tramvaje DPMB. Na náměstí Míru a na komunikacích kolem parku Kraví hory budou zákazy zastavení s omezením parkování na příjezdových komunikacích.
  • K dispozici budou stánek s občerstvením a mobilní toalety.
  • Hvězdárna a planetárium Brno je v době konání ohňostroje pro veřejnost uzavřena.
  • Ohňostroj je volnou součástí Ignis Brunensis 2017.

161215_mapa_2