Menu English

Na Island do planetária

Na Island do planetária

Výjimečný zážitek čeká návštěvníky diashow Sedm divů Islandu Jiřího Kolbaby, kterou CK Periscope Skandinávie poprvé pořádá v supermoderních prostorách nově zrekonstruované Hvězdárny a planetária Brno. Diváci se mohou těšit na záběry z Islandu v té nejlepší kvalitě a na stejné ploše, na jakou se promítá ve studiích Walta Disneyho nebo v kinech IMAX.

Vulkanický ostrov ležící v Atlantském oceánu nedaleko od severního polárního kruhu proslul jedinečnou krajinou s mohutnými vodopády, dosud činnými sopkami, ledovci, osamělými farmami, kostelíky a pasoucími se stády koní. Rozmanitost islandské přírody zachycená na fotografiích Jiřího Kolbaby se stala základem jeho diashow Sedm divů Islandu. Promítání diapozitivů spojené s poutavým vyprávěním vzniklo ve spolupráci s CK Periscope Skandinávie a hned od počátku vzbudilo velký zájem veřejnosti.

V neděli 19. října 2014 se pořad Sedm divů Islandu poprvé představí v nově zrekonstruované budově Hvězdárny a planetária Brno, která nyní patří díky špičkovému vybavení k nejlepším na světě. Návštěvníci pořadu, který se uskuteční ve dvou časových termínech – v 17.00 a ve 20.00 hod – tak budou mít příležitost spatřit fotografie z Islandu v dosud nevídané kvalitě.

Datum konání akce: 19. října 2014
Čas konání akce: 17.00 a 20.00
Vstupné: 160 Kč

Ředitele Hvězdárny a planetária Brno Jiřího Duška jsme požádali o rozhovor:

Jaké nové možnosti přinesla návštěvníkům nedávná rekonstrukce Hvězdárny? Naše proměna proběhla ve dvou skocích. V roce 2011 jsme otevřeli novou budovu, v roce 2013 nové digitárium. Takže u nás na Kraví hoře nezůstal kámen na kameni. Máme nové prostory, špičkovou techniku, skvělé dalekohledy, nový repertoár a mimořádně zkušené pracovníky.

Čím je brněnská Hvězdárna unikátní? Historií, zkušenostmi, nabízeným programem… Máme k dispozici nejlepší tzv. hybridní planetárium na světě. V roce 2014 k nám dorazí kolem 150 tisíc návštěvníků, takže jsme nejpopulárnější hvězdárnou i planetáriem v České republice.

Často se zde konají i různé kulturní pořady. Čím může zdejší prostředí přispět k ještě lepšímu zážitku návštěvníka, který zamíří např. na cestovatelskou přednášku? Máme jedno z nejlepších audiovizuálních zařízení, promítáme na plochu, se kterou se potkáte ve studiích Walta Disneyho nebo v kinech IMAX. Úžasné záběry Jiřího Kolbaby tak u nás uvidíte v nejlepší možné kvalitě.

Více informací na www.periscope.cz