Menu English

Léto na konci vesmíru | nabídka pro příměstské tábory

Léto na konci vesmíru

Pořádáte příměstský tábor? V  průběhu července a srpna nabízí Hvězdárna a planetárium Brno pro děti ve věku od 7 do 15 let komponovaný pořad, během kterého navštíví digitárium, interaktivní expozici a za jasného počasí se podívají také na Slunce. Program Léto na konci vesmíru pro letní příměstské tábory uvádíme v pracovní dny dopoledne zpravidla od 9.00 vždy pro 1 skupinu za jednotnou cenu Kč 150 za osobu. Délka celého pořadu je přibližně tři hodiny.

Jak návštěva asi vypadá?

Celé dopoledne na Hvězdárně a planetáriu Brno může vypadat zhruba následovně…

9.00-10.00 hod.
Táborníci se podívají na pohádkový příběh s astronomickou tématikou (anebo pořad pro starší diváky). Na něj naváže komentovaná procházka „hvězdnou oblohou“. Dozví se, jak se jmenují nejjasnější hvězdy a nejnápadnější souhvězdí letní oblohy, kde lze nalézt planety Sluneční soustavy, jak pozorovat umělé družice anebo meteory, co je to Mléčná dráha. Také si ukážeme Polárku a způsob, jak se s její pomocí orientovat v přírodě.

10.00-11.00 hod.
Sál exploratoria nabízí procházku fascinujícím příběhem Sluneční soustavy. Táborníci se seznámí s moderním pohledem na okolí naší planety, dotknou se meteoritu starého přibližně 1 milión roků a s pomocí unikátní audiovizuální koule poznají nejen planetu Zemi. Součástí expozice je série exponátů demonstrujících například rozdílnou tíži stejných předmětů na různých tělesech ve vesmíru, Foucaultovo kyvadlo, vliv odstředivé síly na tvary kosmických těles, model atmosfér plynných planet či vodní tornádo.

11.00-11.30 hod.
Za příznivého počasí se s pomocí moderních dalekohledů podíváme na Slunce a sluneční skvrny. Bude-li zataženo, ukážeme si alespoň astronomické přístroje.

Kdy můžete přijít?

Po předchozí objednávce mohou hromadné výpravy – např. příměstské tábory – v červenci i srpnu 2015 navštívit speciální komponovaný pořad Léto na konci vesmíru (od pondělí do pátku zpravidla v dopoledních hodinách, jednotné vstupné 150 Kč).

Kolik návštěva stojí?

Na představení Léto na konci vesmíru je mimořádné Vstupné 150 Kč za osobu. Pořady pro běžnou veřejnost v digitáriu, exploratoriu či astronomické pozorovatelně mají jiné vstupné, které je uvedeno na www.hvezdarna.cz

Jak si návštěvu objednat?

Pořad pro příměstký tábor objednávejte telefonicky na 541 321 287 (v pracovní dny od 7.30 do 15.30) nebo na adrese e-mail@hvezdarna.cz