Menu English

Jedinečná přednáška Dana Bárty a Aleše Dolného o vážkách

Na Hvězdárnu a planetárium Brno ve čtvrtek 5. ledna dorazí zpěvák a fotograf Dan Bárta, který spolu s profesorem ekologie ostravské univerzity Alešem Dolným popovídá o vážkách.

http://vstupenky.hvezdarna.cz/hvezdarna-a-planetarium-brno/myprofile/list/titledetail/5126-pristi-zastavka-vesmir

Vážky (Odonata) obývají v téměř nezměněné podobě naší planetu více než čtvrt miliardy let. Jsou obávanými predátory, pravými vzdušnými akrobaty, pestrými obyvateli okolí potoků, řek, tůní, rybníků a jezer. Citlivě reagují na změny v krajině, jejich počty a druhová skladba odrážejí stav prostředí, které společně s nimi obýváme.

My si o nich budeme povídat s profesorem ekologie ostravské univerzity Alešem Dolným a s jejich pravděpodobně nejznámějším českým fotografem, zpěvákem Danem Bártou: “Dobře deset let, když máme čas, spolu jezdíme po světě – víceméně s jediným cílem – nachytat, vyfotit, naskenovat, spočítat, poznat co nejvíc druhů vážek. A v ideálním případě o nich udělat knížku. Oba máme rádi tropy – a dělat v tropech výzkum patří přes všechnu svou logistickou náročnost a občanskou nepohodlnost k tomu nejzábavnějšímu, co nás v životě potkává. Takže vám o tom trochu povyprávíme:-)“

Tak nezapomeňte! Hvězdárna a planetárium Brno, čtvrtek 5. ledna od 18.00!