Menu English

Jsme v provozu! Ptáte se na podmínky návštěvy? Při vstupu do sálu digitária budete požádáni o předložení QR kódu či jiného dokumentu o očkování nebo o prodělání. Výjimkou jsou děti do 12 let, ty nepotřebují žádný test. Ve věku od 12 do 18 let akceptujeme test. Všichni se musí během projekce chránit respirátorem (do 12 let rouškou). Školní výpravy mají jiný režim. Moc děkujeme za pochopení.

Je tady JARO !? %

Je tady JARO !? %

V pondělí 21. března 2016 nastává jarní rovnodennost a konečně se vrací jaro a slunce. Proto s námi přijďte v sobotu 19. 3. 2016 od 13.00 do 17.00 tuto událost oslavit na hvězdárnu. Kromě našich úžasných pořadů v digitáriu, pro vás máme připraven i jeden mimořádný program – Vítání jara.


Odborníci z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity vám představí přírodní jarní „životabudiče a čističe“ z rostlinné říše. Také se dozvíte zajímavosti o pohybech planety Země – tedy i rovnodennosti samotné a dětští návštěvníci si i něco odnesou. V každou celou hodinu odstartujeme komentovanou procházku v sále exploratoria s kapacitou 40 návštěvníků. V atriu bude připraven bohatý doprovodný program, včetně naší novinky – telestěny.

Během asi 45 minutového výletu se dozvíte od našich odborníků pár základních informací, ale hlavně hodně zajímavostí o tom co je to ta rovnodennost. Kolikrát se Země otočí, jestli je rovnodennost i v jiných zemích atd. Vstupy budou ve 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 a poslední v 17.00 hodin. Na všechna představení je nezbytné koupit si vstupenku – buď na místě, nebo s předstihem e-vstupenku.

Kromě exploratoria můžete navštívit i některá představení digitária

10.00 Ptačí ostrov

14.00 Ptačí ostrov

15.30 Ptačí ostrov

17.00 Sluneční superbouře

18.30 Sluneční superbouře

20.00 Listování.cz – Legenda Z + H

Praktické rady k vašemu jarnímu výletu:

  • Na výlet se můžete vydat v sobotu 19. března, odcházíme ve 13.00, 14.00, 15.00, 16:00 a v 17.00
  • Výlet je vhodný pro všechny věkové kategorie.
  • Výletní jízdenka stojí 50 Kč.
  • Na jednotlivé výlety může vyrazit jen 40 průzkumníků, proto doporučujeme koupit si jízdenku dopředu v našem rezervačním systému.
  • Po celou dobu bude připraven doprovodný program pro děti.
  • K dispozici jsou automaty s teplými nápoji i drobným občerstvením.
  • V naší šatně vám rádi a zdarma uschováme nejen oblečení, ale i kočárky nebo koloběžky.
  • S ohledem na probíhající rekonstrukci příjezdové cesty doporučujeme buď parkovat hned u koupaliště anebo využít služeb Dopravního podniku města Brna. Každou chvíli k nám jezdí tramvaj číslo 4.

Jaro je tady, tak neseďte doma a vyrazte na Kraví horu!