Menu English

Festival vědy s RWE se blíží

Festival vědy s RWE se blíží

Že si nemyslíte, že je věda zábavná? To žijete v pěkném omylu. Vědci přece netvoří jen lékařské přístroje, kuchyňská zařízení, klimatizační systémy a kdo ví co ještě – prostě všechny ty věci, které skvěle slouží svým účelům, ale moc legrace s nimi není. Věda je zodpovědná i za všechna ta zajímavá udělátka, která máme všichni rádi – mobilní telefony, fotoaparáty, počítače, auta, nebo třeba i raketoplány, s nimiž vyvolení jedinci mohou cestovat do vesmíru. Stojí za to se o tom všem dozvědět více! Stojí za to se s vědci seznámit. Zjistíte, že to jsou zajímaví lidé s ohromnou fantazií.

Na blížícím se Festivalu vědy s RWE 2015, který proběhne na Hvězdárně a planetáriu Brno 11. a 12. září 2015, poznáte celou řadu špičkových vědců. Uvidíte biology, fyziky, chemiky i archeology. A každý z nich se bude snažit ukázat vám to nejúžasnější, nejzajímavější a nejšílenější z jejich vlastních světů – z oborů, v nichž pracují. Nuda rozhodně nebude. Předvedou vám nejnovější objevy, vynálezy a technologie, uvidíte ohromné experimenty a řadu věcí si budete moci sami vyzkoušet.

Co přesně pro vás vědci chystají? Archeologové vás seznámí s římským legionářem a když se s ním domluvíte, půjčí vám meč i helmu. Rostlinolékaři vás nechají podívat se pod mikroskop na hezké i vyloženě ošklivé brouky. Policisté vám předvedou své nejmodernější štábní vozidlo, které je vybavené mnoha luxusními technologickými udělátky a dokáže tak samo ve městě odhalit ty, kteří porušují zákon. Veterináři uspí šipkou krávu a nechají vás zadojit si na čas. Fyzici vám ukážou strhující pokusy s elektrickým a mechanickým napětím. Lidé z brněnského Ústavu přístrojové techniky AV ČR vás nadchnou jedinečnými laserovými hračkami. A lidé z Univerzity obrany vás nechají zastřílet si na laserovém trenažéru nebo vyřešit pár vojenských operací na taktickém počítačovém simulátoru.

To je ale jen ochutnávka, připraveno je toho pro vás mnohem více! Stačí sledovat www.festivalvedy.cz

Zažijete věci, které nezažijete ani doma, ani ve škole, a dokonce je neuvidíte ani v televizi. Tak přijďte s rodiči nebo spolužáky – jak už jsme řekli, 11. a 12. září. Vstupné je zdarma!