Menu English

Právě pro vás dokončujeme novou výstavu v podzemním sále Exploratoria. Jakmile bude hotová, bude sál opět zpřístupněn. Děkujeme za pochopení.

Budeme vzhůru nohama

Premiéra představení: Vzhůru nohama

V digitáriu Hvězdárny a planetária Brno se všichni malý návštěvníci od soboty 1. března ocitnou hlavou dolů. V premiéře zde bude uvedeno představení Vzhůru nohama, aneb Povídání o holčičce, která chodila hlavou dolů.

Pořady Hvězdárny a planetária Brno si nekladou za cíl poučovat, nýbrž motivovat. Je přitom zřejmé, že právě nejmenší diváci našich představení podléhají iluzi krásného vesmíru nejčastěji. Proto jsme moc rádi, že náš repertoár obohatí další představení pro děti – Vzhůru nohama. Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno

Skutečně, stalo se tak po jedné jarní bouřce. A od té doby má naše hrdinka velmi zvláštní pohled na celý svět. Jenže, co je vlastně vzhůru nohama? Jak se sami přesvědčíme, záleží na úhlu pohledu. Během putování zvláštním světem se seznámíme se zvířaty žijícími v moři i na obloze. Zjistíme, jak mění Měsíc svou podobu a také proč je obloha temná. Spolu s holčičkou, která chodí hlavou dolů, se nakonec v záři pouličního osvětlení zavážeme k boji se světelným znečištěním.

Představení Vzhůru nohama přichází z dílny Planetario de Pamplona. Virtuální svět plný úžasných animací překvapí nejen malé diváky. Namluvili herci Městského divadla Brno – Amélie Pokorná, Tomáš Sagher, Jaroslav Matějka, Eva Jelínková a Petr Štěpán.

Součástí představení Vzhůru nohama je prohlídka hvězdné oblohy – ukázka několika jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí. Premiéra 1. března 2014, uvádíme vždy v sobotu a v neděli. Mateřské školky a první stupně základních škol si mohou objednat speciální představení ve vybrané pracovní dny v dopoledních i odpoledních hodinách.