English
Deutch
Russkij
Italiano
Français
Polski
Ze všeobecně známých důvodů jsme zavřeni.

Vstupenky zakoupené přes internet vám automaticky vrátíme na váš účet nejpozději v den, kdy se měla akce uskutečnit. Pokud jste si koupili vstupenku na pokladně, vyfoťte ji prosím mobilem a pošlete s číslem svého bankovního účtu na reditel@hvezdarna.cz

Nezapomeňte, po každé noci přijde den!
Jsme Hvězdárna a planetárium Brno a vy jste naše hvězdy!

Víte, že vydáváme e-mailový ZPRAVODAJ?


« VŠECHNY NOVINKY

BRNO 360 – nejkrásnější město na světě

Zurčící potůčky, ranní mlha, rozbřesk slunce, peřeje a zátočiny řek… To není začátek dokumentu o horských stráních, ale o druhém největším městě České republiky. Hvězdárna a planetárium Brno uvádí nový pořad vlastní produkce, věnovaný – alespoň podle tvůrců – nejkrásnějšímu městu na světě. Kromě pestré přírody v něm uvidíte známé dominanty z neokoukaných úhlů a také místa, která jste možná sami nikdy nenavštívili. To vše v unikátní projekci na kopuli digitária.

Jak uvádí hlavní autor Pavel Karas: V pořadu jsme se zaměřili na brněnské řeky, které se pořadem linou podobně, jako se proplétají samotným městem. Řeky jsou a byly pro rozvoj všech měst klíčové. Vždyť samotný název Brno vzniklo z praslovanského slova BRN, neboli bláta po povodních. Paradoxně v Brně jsou však všechny tři řeky téměř neviditelné. Ponávka je doslova „v utajení“. Postupem času byly Svitava a Svratka regulovány tak, že jsou vytlačeny na okraj. Brno proto nemá žádná nábřeží, jako je tomu v Praze nebo Olomouci. Přestože se pořad věnuje celému Brnu, téma řek se jím nenápadně vine po celou dobu.

Natáčení a výroba Brno 360 trvala rok a půl. Natáčecí štáb strávil v ulicích měst a v okolní přírodě více než 80 dní a nasnímal přes 24 hodin videí a časosběrů. Výsledkem je půlhodinová přehlídka známých, ale i utajených půvabů jihomoravské metropole. Nezávislou součástí projektu Brno 360 je stejnojmenná publikace o armádě lidí, díky kterým funguje naše město. Zdarma ji dostanete přímo u na hvězdárně a také v řadě brněnských kaváren.

Tvůrcem pořadu je Pavel Karas, autorem scénáře Ivo Cicvárek, na leteckých záběrec se podílela brněnská firma Jamcopters. Filmem provází charismatický hlas Radima Fialy, o hudbu a zvuk se postaral Roman Kašník ze studia Reset. Autorem animací je Petr Hloušek, logo se siluetami brněnských dominant vytvořila talentovaná grafička Kristína Poráziková.

Za Brnem 360 se můžete vydat v digitáriu už od října. Stačí kliknout na www.hvezdarna.cz a chytnout letenky.

Adobe Photoshop PDF

Publikováno 17. 9. 2020 14:11

 


 

  • čt
    29. října
  • Bohužel, dnes v programu nemáme žádné pořady.
    Ale v dalších dnech určitě něco zajímavého chystáme.
  • 30. října
  • Bohužel, zítra v programu nemáme žádné pořady.
    Ale v dalších dnech určitě něco zajímavého chystáme.