English
Deutch
Russkij
Italiano
Français
Polski

Víte, že vydáváme e-mailový ZPRAVODAJ?


« VŠECHNY NOVINKY

Networking planetárií a science parků

 

logo_cz

 

Realizace v rámci Fondu malých projektů Rakousko – Česká republika v rámci Programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika.

 

Cílem je propojit veřejné hvězdárny a planetária, včetně science parků, v CZ-AT příhraničí a nastartovat jejich spolupráci. Planetária a science parky hrají významnou roli v celoživotním vzdělávání, otevírají a zatraktivňují problematiku vědy a výzkumu v oblasti neživé přírody a techniky širokému počtu zájemců napříč věkovým spektrem. Pracovníci planetárií a science parků na obou stranách hranice mají nejen stejný objekt zájmu a stejné cíle, ale i podobné metody – pořádají populárně vědecké a odborné přednášky, semináře, audiovizuální pořady, interaktivní výstavy a masové akce pro veřejnost. Svou činností přispívají k vyšší informovanosti obyvatelstva, k zviditelnění svých regionů, k mezigeneračnímu porozumění (děti navštěvují akce s rodiči a prarodiči). Často spolupracují s univerzitami, akademiemi věd a lokálními samosprávami.

Tímto malým projektem se pokusíme přispět k provázání těchto institucí s cílem zvýšit vzájemnou informovanost o vzdělávacích pořadech, provozu, vybavení, metodách práce s veřejností a další činnosti. Chceme se vzájemně inspirovat a diskutovat o možných výměnách, sdílení pořadů a výstav a případně i jejich společné přípravě.  Dílčím cílem je navázat spolupráci jejich zaměstnanců, kteří by si mohli předávat příklady dobré praxe a zvyšováním své informovanosti a kvalifikace posilovat svoji flexibilitu pro trh práce.

 

Publikováno 15. 4. 2019 07:54

 


 

 • st
  18. září
 • Bohužel, dnes v programu nemáme žádné pořady.
  Ale v dalších dnech určitě něco zajímavého chystáme.
 • čt
  19. září
 • 10:00
  Země v pohybu 2D
  digitárium - školní pořad pod hvězdnou oblohou
 • 11:30
  Lucie: tajemství padajících hvězd 3D
  digitárium - školní pořad pod hvězdnou oblohou