Hvězdárna a planetárium Brno
English
Deutch
Russkij
Italiano
Français
Polski
Montujeme největší 3D planetárium ve střední Evropě. Otevíráme už v říjnu!
VÍCE INFORMACÍ »

Víte, že vydáváme e-mailový ZPRAVODAJ?


« VŠECHNY NOVINKY

Jak se k nám dostanete?

Cestovat na Kraví horu bylo dlouhou dobu nuda… Díky probíhající rekonstrukci ulice Údolní zažijete nečekané… Takže, jak se k nám nyní dostanete?

Jedete k nám městskou hromadnou dopravou?
Nejjednodušší bude, když na zastávce Obilní trh přestoupíte z klasické tramvaje č. 4 na autobus X4. Totéž lze udělat na Komenského náměstí (u Červeného kostela) nebo křižovatce Údolní/Úvoz, avšak tady musíte popojít… Autobus X4 vás pak zaveze až na náměstí Míru. Ještě rychlejší je linka 68, která jede ze zastávky Šumavská, přes Tábor opět na náměstí Míru.

Jedete k nám vlastním vozem nebo autobusem?
Pak je nejlepší přijet od ulice Tábor po Mučednické až na náměstí Míru. Směrem od centra města budete kličkovat přes Tvrdého, Žlutý kopec i příčné prahy na ulici Lerchova. A navíc! Centrum je permanentně ucpané!

Odstavné plochy na náměstí Míru a také u koupaliště Rekreačně sportovního areálu Kraví hora (koupaliště) jsou stále přístupné i pro autobusy. Jak od zastávky X4, tak z parkoviště je to asi pět minut chůze ke Hvězdárně a planetáriu Brno.

Proč se Údolní opravuje?
Důvodů je hned několik. Především je potřeba opravit tramvajovou trať – nejedno auto zde již přišlo o tlumiče. Taky se mění parovody na horkovody. Počítá se i s opravou chodníků, parkovacích míst i novou zelení. Opravy budou probíhat až do začátku roku 2019.

Podrobná mapa (kliknutím se zobrazí větší):
Mapa výluky

Publikováno 18. 4. 2018 13:29

 


 

  • čt
    20. září
  • Montujeme největší 3D planetárium ve střední Evropě, a proto máme v srpnu a září, až na výjimky, zavřeno.
  • 21. září
  • Montujeme největší 3D planetárium ve střední Evropě, a proto máme v srpnu a září, až na výjimky, zavřeno.