O akci

Svedu vědu

Výjimečná věda v podání výjimečných vědců z Brna

Brno můžeme vnímat různě… Jako svébytnou jihomoravskou metropoli plnou kaváren a barů, univerzitní město, Mekku veletrhů, slavnou, ostře řezanou pravotočivou zatáčku před Vídní anebo nádraží Praha-východ. Realita je však zcela jiná!

Čím dál zřetelněji se dere na povrch i Brno vědecké, protkané špičkovými technologiemi a opanované brilantními mozky. Nevěříte snad? Pak se přijďte osobně přesvědčit na druhý ročník akce Svedu vědu.

Na co se můžete těšit?

Na akci Svedu vědu, tedy neformální, nesoutěžní přehlídce aktuálních vědeckých témat z oblasti technických, přírodních, humanitních i společenských věd vám během jednoho podvečera dokážeme, že špičková věda je mnohem blíž, než možná tušíte. Třeba jen pár zastávek tramvají…

Jihomoravský region je totiž plný nadaných lidí, kteří provozují vědu na světové úrovni. A co víc, rádi vás o tom osobně přesvědčí. Nečekejte ale sérii rozvláčných přednášek. Ničeho takového se na Svedu vědu nedočkáte. Příspěvky jednotlivých přednášejících se totiž musí vejít do pouhých sedmi minut!

Připadá vám to málo? Pak vězte, že právě v této kadenci tkví kouzlo Svedu vědu. Oněch sedm minut je totiž dost na to, abyste se dozvěděli vše podstatné, a současně dovoluje v pár hodinách obsáhnout pestrou směsici témat.

Obavy, že takříkajíc nebudete dostatečně „v obraze“, ale rozhodně nejsou namístě – jednotlivá témata budou podána nanejvýš srozumitelně i pro posluchače mimo obor a přednášející vědce i po vědě lačné publikum jimi provede pohotová moderátorka.

Na Svedu vědu vám dokážeme, že věda, která hýbe Brnem – a mnohdy i zbytkem světa – umí být okouzlující, uhrančivá, zábavná i překvapivá. Stejně jako lidé, kteří se jí s nadšením věnují.

Dodejme, že prvního ročníku Svedu vědu se v roce 2019 zúčastnilo 14 vědců, jejichž poutavé prezentace si vyslechlo cca 150 posluchačů zastupujících takřka čtyřicítku jihomoravských technologických firem či startupů, regionální výzkumná centra nebo brněnské univerzity.

Co je cílem?

Na akci Svedu vědu se může zainteresovaná veřejnost z jihomoravského regionu reprezentovaná komerčním, výzkumným i univerzitním sektorem setkat s výjimečnými vědeckými kapacitami, jež působí v její blízkosti.

Patříte do prvního tábora a jste zástupce firmy zabývající se aplikovaným výzkumem či moderními technologiemi, akademický pracovník nebo třeba student? Pak právě zde možná narazíte na svého budoucího zaměstnance, kolegu či školitele. Anebo alespoň na zajímavou inspiraci do budoucna.

Cítíte se být spíše na druhé straně barikády a „svedete vědu“? Hledáte podporu či uplatnění pro svůj výzkum? Pak neváhejte a využijte jedinečnou příležitost dát o sobě i své práci vědět i mimo odborné publikace a vědecké kuloáry.

Svedu vědu je tu zkrátka pro všechny, kdo to s vědou myslí vážně a usilují o její další rozvoj. Nechte se inspirovat a získejte nové kontakty na poli špičkové vědy v rámci Jihomoravského kraje! Ochutnejte výjimečnou vědu v podání výjimečných vědců!

Jak se zapojit?

Máte-li zájem vystoupit v roli přednášejícího…
Pokud byste na akci Svedu vědu rádi přednesli vlastní příspěvek, napište nám prosím na ja@sveduvedu.cz anebo se nám ozvěte telefonicky (spojení na organizátory naleznete níže). Domluvíme se na osobním setkání, na němž probereme všechny podrobnosti.

Máte-li zájem usednout v publiku…
V takovém případě nás prosím kontaktujte prostřednictvím emailu info@sveduvedu.cz. Sdělíme vám informace o aktuálním stavu volných míst i podmínkách jejich event. rezervace, která bude možná od května 2020. Primárně je akce Svedu vědu určena pro zainteresovanou veřejnost (tedy komerční, výzkumný a univerzitní sektor), jež má vstup zdarma.

Kdy a kde?

Druhý ročník akce Svedu vědu se měl původně odehrát 11. června letošního roku v sále digitária Hvězdárny a planetária Brno. Ve spojitosti se šířením koronaviru jsme však byli nuceni celou akci prozatím odložit na neurčito. Bude-li to možné, budeme akci směřovat do podzimu 2020. O výběru konkrétního termínu vás budeme neprodleně informovat.

 

Nenašli jste odpovědi na všechny otázky?

V takovém případě prosím kontaktujte hlavního organizátora Jana Píšalu z Hvězdárny a planetária Brno. Využít můžete email anebo telefon +420 541 321 287.