Divadlo vědy

Po oba dva dny se můžete těšit na rozmanitá představení Divadla vědy, probíhající v hlavním stanu. Začátky vždy v celou hodinu, v pátek začínáme v 9:00 a končíme v 17:00 (s polední pauzou ve 13:00), v sobotu pak začínáme v 10:00 a končíme v 17:00 (opět s polední pauzou ve 13:00). Pozor, páteční dopoledne je Divadlo vědy vyhrazeno pro školní výpravy, které je nutno kvůli omezené kapacitě stanu zaregistrovat na www.hvezdarna.cz.

A jaký na vás čeká program v Divadle? Letošní představení si pro vás připravili 3 brněnské instituce:

VIDA! Science centrum předvede svou novou show s názvem MC Tesla: Jak funguje mikrofon, reproduktor, snímač? A proč se v hudbě bez elektřiny neobejdeme? To nám prozradí MC Tesla. Zahraje na theremin, transformátor i elektrickou kytaru.

Napětí – dává věci do pohybu, umí změnit strukturu materiálů, dokáže zbořit most – ukážeme vám ho! Ústav fyziky materiálů AV ČR studuje materiály. Vyvíjí je, aby byly stále dokonalejší. Ve vědeckopopulární show vám ukáže, jak struktura ovlivňuje vlastnosti materiálů, jak vlastnosti závisí na teplotě, tlaku či rychlosti zatěžování. Zjistíte, jestli může být NIC pevnější než ocel. Výbuch bude taky 🙂

A do třetice, Fakulta chemická VUT v Divadle vědy opět rozjede show plnou pokusů z anorganické, organické i fyzikální chemie, hořících i nehořících, vonících, smrdících i dýmajících. Nově uvidíte, co dokáže suchý led. A pozor, tentokrát i se soutěžemi o bezva ceny!

V rámci představení proběhnou soutěže o drobné ceny partnerských organizací Festivalu.

pátek sobota
9:00 VIDA! nehrajeme
10:00 Akademie věd Akademie věd
11:00 FCH VUT VIDA!
12:00 VIDA! FCH VUT
13:00 polední pauza polední pauza
14:00 Akademie věd Akademie věd
15:00 FCH VUT VIDA!
16:00 VIDA! FCH VUT
17:00 FCH VUT FCH VUT

Změna programu vyhrazena.