O akci

Kdy?

8. a 9. září 2017!

Kde?

Dopravní hřiště Riviéra Brno

Za kolik?

Zdarma!

Festival vědy představí jak odborné, tak populárně-vědecké instituce působící ve městě Brně. Cílem přitom není poučovat, nýbrž inspirovat a názorně předvést, že věda je tu proto, aby se nám lépe žilo. Prezentovat se budou mj. Akademie věd České republiky, Hasičský záchranný sbor JMK (ÚO Brno), Hvězdárna a planetárium Brno, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Městská policie Brno, Moravské zemské muzeum, Starez Sport Brno, Univerzita obrany, Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, VIDA! science centrum, Vysoké učení technické v Brně, FabLab Brno, SAKO Brno, Technické muzeum v Brně…

Hlavním partnerem letošního Festivalu vědy je společnost ABB, technologický průkopník a přední světový dodavatel v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Na českém trhu působí ABB již 25 let, v současné době zde má 7 výrobních závodů, z toho 3 jsou v Brně, 4 výzkumná a rozvojová centra a 2 inženýrská centra a zaměstnává více než 3500 zaměstnanců. Jednou z hlavních priorit ABB v oblasti společenské odpovědnosti je podpora a rozvoj mladých talentů, zejména v technických oborech, a popularizace vědy a techniky, i proto se stala hlavním partnerem letošního Festivalu vědy.

Záštitu nad Festivalem vědy laskavě poskytl rektor Masarykovy univerzity, předsedkyně Akademie věd České republiky, rektor Mendelovy univerzity v Brně, primátor statutárního města Brna, hejtman Jihomoravského kraje, rektor Univerzity obrany, rektor Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně a rektor Vysokého učení technického v Brně.

Generální organizátor:

Hvězdárna a planetárium Brno, příspěvková organizace
Kraví hora 2
616 00 Brno
tel. 541 321 287
GSM: +420 775 354 555 (Jiří Dušek)

festival_vedy_2017_A4

IMG_0317 IMG_9914 IMG_8303 IMG_8277 IMG_3692 IMG_3333