Už je tady zase! Nevěříte? V pátek 8. září a v sobotu 9. září několik desítek odborníků z brněnských vysokých škol, akademických pracovišť i vzdělávacích institucí odhodí masky vážených vědců a s malými i velkými návštěvníky zahájí hravý Festival vědy. Místem konání tentokráte bude areál Dopravního hřiště Riviéra Brno. Vstup je i nadále zdarma!

  • Kdy? V pátek 8. září a v sobotu 9. září od 9.00 do 18.00
  • Kde? V areálu Dopravního hřiště Riviéra Brno.
  • Za kolik? Zadarmo!
  • Kdo? Snad všechny vědecké instituce působící v našem městě!

Hvězdárna a planetárium Brno pořádá Festival vědy již několik roků. Narůstající zájem, jak ze strany veřejnosti, tak i jednotlivých vzdělávacích či vědeckých institucí, nás letos přivedl k zásadnímu rozhodnutí. Přesouváme se z Kraví hory do areálu Dopravní výchovy Riviéra Brno. Téměř neomezené prostorové možnosti slibují, že to bude úžasná podívaná! Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno a generální organizátor Festivalu vědy s ABB

ABB již tradičně a po dlouho dobu spolupracuje s technicky zaměřenými učilišti, středními a vysokými  školami. V technickém vzdělávání  tak vidíme budoucnost a perspektivu nejenom pro naši firmu, ale i pro českou exportně orientovanou ekonomiku. Vzhledem k tomu, že je tato akce plně v souladu s naší vizí, velice rádi se jí aktivně účastníme. Věříme, že pomůže populární formou přiblížit jak vědu, tak i technické vzdělávání široké veřejnosti a povzbudí zájem o studium technických oborů. Ing. Jiří Potěšil, ředitel obchodní jednotky Výrobky vysokého napětí ABB

Festival vědy představí jak odborné, tak populárně-vědecké instituce působící ve městě Brně. Cílem přitom není poučovat, nýbrž inspirovat a názorně předvést, že věda je tu proto, aby se nám lépe žilo.

Hlavním partnerem letošního Festivalu vědy je společnost ABB, technologický průkopník a přední světový dodavatel v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Na českém trhu působí ABB již 25 let, v současné době zde má 7 výrobních závodů, z toho 3 jsou v Brně, 4 výzkumná a rozvojová centra a 2 inženýrská centra a zaměstnává více než 3500 zaměstnanců. Jednou z hlavních priorit ABB v oblasti společenské odpovědnosti je podpora a rozvoj mladých talentů, zejména v technických oborech, a popularizace vědy a techniky, i proto se stala hlavním partnerem letošního Festivalu vědy.

Záštitu nad Festivalem vědy laskavě poskytl rektor Masarykovy univerzity, předsedkyně Akademie věd České republiky, rektor Mendelovy univerzity v Brně, primátor statutárního města Brna, hejtman Jihomoravského kraje, rektor Univerzity obrany, rektor Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně a rektor Vysokého učení technického v Brně. Spolupracujeme také s Brněnským deníkem – Rovnost a Rádiem Petrov.