Na co se můžete také těšit?

Společnost ABB představí robota YuMi, prvního skutečně spolupracujícího robota na světě, který dokáže pracovat s lidmi na stejných úkolech při zajištění jejich bezpečnosti a Collaboration Table, moderní manažerský nástroj, který automaticky sbírá data z různých zdrojů, a to data historická i aktuální v reálném čase, přičemž interaktivní 3D KPI aplikace pak intuitivně zobrazuje klíčové informace.

Genetika je velká hra života na Zemi, přijďte si tedy s Mendelianem geneticky zařádit! O tom vás přesvědčí Moravské zemské muzeum. Ústav fyziky materiálů AV ČR představí ukázky neobvyklého až překvapivého chování materiálů. Městská policie Brno ukáže něco málo z „technických vymožeností“, které využívá ke své práci – mobilní kamerový systém, k výuce strážníků i široké veřejnosti ve střelbě – mobilní laserovou střelnici a k vzdělávání strážníků i široké veřejnosti v oblasti dopravní výchovy – interaktivní tabuli se zkušebním zařízením. VIDA! science centrum nabídne během festivalu vědy program MAG(net)ICKÁ PŘITAŽLIVOST. Těšte na výrobu magnetické plastelíny či homopolárních motorků, extra silné neodymové magnety a science show s elektromagnetickými experimenty.

Studenti Veterinární a farmaceutické univerzity Brno nechají návštěvníky nahlédnout za oponu farmaceutického i veterinárního řemesla – chybět nebude třeba věštění z rentgenových snímků, rostlinné pexeso nebo příprava léků „naživo“. Hasiči předvedou mobilní operační středisko, které bude reálně na místě vysílat síly a prostředky v případě mimořádné události po celém Jihomoravském kraji. Univerzita obrany letos nabídne ukázky simulačních technologií. Návštěvníci si mohou otestovat své dovednosti na laserovém střeleckém trenažéru a simulátoru vojenských operací Virtual Battlespace 2. K vidění budou ukázky práce pyrotechniků s použitím pyrotechnického robota. . V pátek se lze těšit i na ukázku kriminalistických postupů Vojenské policie (snímání otisků prstů, apod.), stejně jako skákací hrad.

Na akci nebudou chybět ani chemici z Vysokého učení technického v Brně. Můžete se těšit na spoustu zajímavých chemických pokusů, k těm co již znáte, přidají několik nových a pokusí se se vší parádou představit svět gelů. Technické muzeum v Brně představí aktivity spojené s motorismem a při této příležitosti připomene letošní 30. výročí nového Masarykova okruhu. Návštěvníci budou plnit zábavně naučné úkoly týkající se okruhu a pak se mohou vyfotit na motorce s větrem ve vlasech, popř. vyzkoušet pocit na stupních vítězů. Knihovna Jiřího Mahena nabídne na Festivalu vědy ukázku didaktických pomůcek a hraček, návštěvníci si vše budou moci sami vyzkoušet a osahat. Ukáže, jak se efektivně dají tyto pomůcky použít nejen při hraní, ale zejména při vzdělávaní dětí.